Advert

RSP TEKNOFEST’TE

Ücretsiz kolej eğitimi veren Özel AOSB RahmiyeSare Palalı Teknik Koleji Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST’e gidiyor

RSP TEKNOFEST’TE
RSP TEKNOFEST’TE Admin
Bu içerik 57 kez okundu.

Okulda oluşturulan ve her grupta 4 öğrenci bir danışman öğretmenin bulunduğu Roket Takımı, Uçak Takımı ve Dron takımı ile yarışmaya katılacak öğrencilere başarılarından dolayı İbrahim Çakal madalyalarını verdi.Oluşturulan Roket Takımı, Uçak Takımı ve Dron takımı Roket, İnsansız Hava Aracı (sabit kanat) ve İnsansız Hava Aracı (döner kanat) kategorilerinde yarışmalara katılacaklar.Roket takımında bulunan öğrencilerin danışman öğretmeni aynı zamanda kolejin Makine Teknolojisi Alanı Alan Şefi Öner Özkan, Uçak Takımı danışman öğretmeni aynı zamanda kolejin Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Alan Şefi Abdülkadir Yıldırım ve Dron Takımı danışman öğretmeni aynı zamanda Elektrik – Elektronik Öğretmeni Mustafa Kutlu öğrencilerin uzun zamandır bu yarışmaya katılmak için efor sarf ettiklerini belirtiler.

YARIŞMAYA İYİ HAZIRLANDILAR 

Okul Müdür Yardımcısı ve projeler sorumlusu Emrah Murat; “Öğrencilerimiz ile uzun süredir beraber çalışıyoruz. Bugün itibari ile başvuru sürecini iyi bir şekilde tamamladık. Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmalar ile hem bizim göğsümüzü kabarttı hem de kendilerini bilimsel ve teknolojik olarak geliştirme fırsatı buldu” dedi. Okul Müdürü İbrahim Çakalise, “Öğrencilerimiz ilk günden itibaren pandemi sürecinde bile en iyi şekilde bu yarışmaya hazırlandılar. Hazırladıkları projelerle okulumuz olarak gurur duyuyoruz. Mesleki eğitimde üretimin ne kadar önemli olduğunu pandemi sürecinde el dezenfektanı, el dezenfektanı cihazı ve dezenfektan kabini üreterek bir değer yaratmayı başardık. Okul şu anda da kendi ürettiği duvara monte el dezenfektanı cihazlarını kullanarak öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını korumaya devam ediyor. Şimdi de gözümüzü daha yükseklere diktik ve havacılık alanında önemli bir yarışma olan TEKNOFEST’ekatılım için başvurumuzu yaptık. Öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.

>>>ODAK HABE MERKEZİ

 

#teknofest #emrahmurat #uzayveteknolojifestivali #teknoloji #drone #insansızhavaaracı #makinateknolojisi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi