Advert

Özel bir etkinlik

İlimizde Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü öncülüğünde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenlendi

Özel bir etkinlik
Özel bir etkinlik Admin
Bu içerik 46 kez okundu.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Özel Sporcular Gençlik ve Spor Kulübü, Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında etkinlik düzenledi. Afyonkarahisar Gençlik Merkezi Spor Salonunda düzenlenen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Akabinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci bir konuşma yaptı. Dereci, “Down sendromu bir engel değil bir farklılıktır. Sıcacık gülüşünüz, tertemiz kalplerinizle, Dünya’ya kattığınız +1 değerin farkındayız. Sizler özel sporcular olarak atletizm, basketbol ve masa tenisi branşlarında ilimize ve ülkemize birçok madalya getirdiniz. Sizler bizler için çok değerlisiniz. 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kutlu olsun” dedi.

MADALYA VERİLDİ

Etkinlik masa tenisi gösterisi, halat çekme yarışı, yumurta yarışı ve eğlenceleri oyunlarla devam etti. Antrenör Oğuz Özavar, Şampiyon Münevvere Yılmaz ve Derya Akçasu’nun Kafkas gösteresi izleyenleri oldukça etkiledi. 21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü etkinliği yapılan yarışlarda özel sporcular madalya ile ödüllendirildi. Ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Spor Hizmetleri Müdürü Osman Erdoğan, Özel Sporcular Kulüp Başkanı Hanife Yılmaz verdi. Etkinlik günün anlam ve öneminden hazırlanan pastanın kesilmesiyle tamamlandı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#downsendromlularfarkındalıkgünü #özelsporcularklübü #hanifeyılmaz #afyonkarahisargençlikmerkezi #spor #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi