Advert

Hisarcıklıoğlu, konfeksiyon ve hazır giyim sektörü ile buluşma

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Türkiye Konfeksiyon ve Hazır Giyim Meclisi toplantısına katıldı

Hisarcıklıoğlu, konfeksiyon ve hazır giyim sektörü ile buluşma
Hisarcıklıoğlu, konfeksiyon ve hazır giyim sektörü ile buluşma Admin
Bu içerik 71 kez okundu.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç ve Sektör Meclisi’nin Başkanı Şeref Fayat ile birlikte sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerini dinleyen Hisarcıklıoğlu, özellikle sektörün pandemi sürecinde yaşadıklarına değindi.​ Avrupa başta olmak üzere ihracat pazarlarının kapanması ve kısıtlamalarla birlikte sektörün zorlu bir süreç geçirdiğine işaret eden Hisarcıklıoğlu, hazır giyim sektörünün, bu olumsuz tabloya rağmen yılı, 17 milyar doların üzerinde ihracatla kapatarak, 2019 yılını yakalamasının önemli olduğunu bildirdi.

SIKINTILAR BİREBİR AKTARILDI

Sektörün dinamik yapısı ve uyum yeteneğinin bu zor süreçte en büyük avantaj  olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı “Tüm bu sebeplerden dolayı, hazır giyim ve konfeksiyon sektörümüzün ülkemiz için değerini herkes iyi bilmeli ve görmeli diye düşünüyorum. Biz de TOBB olarak bu sıkıntılı dönemde, iş dünyası ile hükümet arasında köprü görevi üstlendik. Sahada yaşadığınız sıkıntıları ve taleplerinizi derleyerek, ilgili Bakanlarımıza birebir ilettik” diye konuştu. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda sektörün beklentilerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#tobb #rıfathisarcıklıoğlu #hazırgiyim #konfeksiyon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi