Advert

BİLİNMEYEN TÜM GERÇEKLER

31 Aralık 1954'te Sivas'ın Şarkışla İlçesi Elmalı Köyü'nde hayata gözlerini açan Muhsin Yazıcıoğlu, ilkokul ve ortaokul hayatını doğduğu yerde bitirdi. Daha sonra Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun olarak siyaset alanında ilk adımlarını atmaya başaldı

BİLİNMEYEN TÜM GERÇEKLER
BİLİNMEYEN TÜM GERÇEKLER Admin
Bu içerik 50 kez okundu.

Genç Ülkücüler Hareketine katılarak siyaset alanında yapılan programlarda boy gösteren Yazıcıoğlu, Ankara’ya taşınarak Ülkü Ocakları Genel Merkezinde yeni görevine başladı. 1980'de MHP’nin Genel Başkan Müşaviri olarak görevini yürüten Yazıcıoğlu, kendini Anadolu gençlerine yol göstermeye adadı. 1980 askeri darbesi başta Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere daha birçok kişi için de dönüm noktası oldu. Yazıcıoğlu, darbe döneminde tüm yaşadıklarına rağmen Türk Devletini hiçbir şekilde kötülemeyerek, devletinin her daim arkasında olduğunu belirtti.

BEKLENMEDİK ACI

Yazıcıoğlu bir süre sonra Müşavirlik görevinden terfi ederek, Milliyetçi Çalışma Partisinin Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. İlerleyen yıllarda bir grup arkadaşıyla MHP’den ayrılan Yazıcıoğlu, 1993'te Büyük Birlik Partisini kurdu. Muhsin Yazıcıoğlu, 1995 erken genel seçimlerinde ANAP ile birlikte yaptıkları ittifak sayesinde yeniden Meclise girebildi, ancak bir süre sonra ANAP’tan da istifa ederek BBP’ye geri döndü.  Muhsin Yazıcıoğlu, 2009'da yaşadığı tüm zorluklara rağmen pes etmediğini herkese göstermek ve yerel seçimlerde ses getirmek için helikopter kiralayarak mitinglere katıldı. Yazıcıoğlu mitingler esnasında yaptığı bir konuşmada; "Hazineden yardım almadan siyaset yapan tek partiyiz. İlk defa helikopter kiralayarak miting yapıyoruz. Seçimlerde iddialıyız" diyerek büyük bir yankı uyandırdı. Yazıcıoğlu’nun konuşmasından sadece birkaç dakika sonra, kendisinin de içinde olduğu helikopter, Yozgat'ta yapılacak olan mitinge giderken 25 Mart 2009'da Göksun ilçesi kırsalında düştü. Bölgede yapılan arama kurtarma çalışmalarının ardından Muhsin Yazıcıoğlu ve helikopterde bulunan diğer beş kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #odakhaber #haber #muhsinyazıcıoğlu #milliyetçiçalışmapartisi #anap #ülküocakları #gençülkücülerhareketi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi