Advert

İl Hıfzıssıhha Meclisi vatandaşı uyardı

Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Meclisi Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında toplandı. Toplantıda koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar alındı

İl Hıfzıssıhha Meclisi vatandaşı uyardı
İl Hıfzıssıhha Meclisi vatandaşı uyardı Admin
Bu içerik 60 kez okundu.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi son dönemlerde mutasyona uğramış olan SARS-Cov-2 virüsünün İngiltere dışındaki Danimarka, Brezilya ve Güney Afrika’daki Covid-19 virüsü ilimizde de görülmesi görüşüldü. Afyonkarahisar İl Hıfzıssıhha Meclisinden yapılan açıklamada, “İlimizde Brezilya ve Güney Afrika tipi mutasyonlu virüs ile enfekte olduğu tespit edilen veya şüpheli olması sebebiyle aynı tip mutasyonlu virüs test sonucu beklenen kişilerin genel durumları kötü ve müdahaleye ihtiyacı var ise Devlet Hastanesinde, genel durumları iyi ise Valiliğimizce belirlenen KYK yurtlarına yerleştirilmesine karar verilmiştir” denildi.

KARARA UYMAYANLARA PARA CEZASI

Ayrıca toplantıda, Brezilya ve Güney Afrika tipi mutasyonlu virüs ile enfekte olan vaka (negatif sonucu görülene kadar) ile temaslı olan kişilerin Afyonkarahisar Valiliğince belirlenen KYK Yurdunda izale altına alınmasına ve temaslı olanlardan belirli aralıklarla numune alınmasına karar verildi. Alınan karantina kurallarına uymayanlara gerekli ceza işlem uygulanacak. Öte yandan gerekçeye aykırı, eksik, yanıltıcı beyanlara/bildirimlere ilişkin olarak, bu tür eylemler içerisinde bulunanlar hakkında gerekli adli işlemler başlatılacak. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince idari para cezası verilecek. 

>>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#odakgazetesi #pandemi #covid19 #devlethastanesi #gökmençiçek #hıfzısıhha #kyk #afyonkarahisarvaliliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi