Advert

Tarihe kayıt düşelim

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Çin Büyükelçiliği önünde düzenlenen gösteride Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çekti

Tarihe kayıt düşelim
Tarihe kayıt düşelim Admin
Bu içerik 49 kez okundu.

Kalabalık bir Demokrat Partili grupla Çin’in Ankara’da bulunan Büyükelçiliği önünde düzenlenen protesto gösterisine katılarak bir konuşma yapan Genel Başkan Uysal, “Çin’de yaşanan bu soykırıma asla ve kata sessiz kalamayız. Orada soykırım yaşandığı gerçeğini kimse perdeleyemez” dedi.Türkiye'yi ziyaret eden Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesi sonrası basına yansıyan fotoğrafı üzerine de Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Bu fotoğrafı tarihe kayıt düşelim! AK deyip Karayı yutturanları elbet rehin alınmış milyonlar bir gün hatırlar! Ve şairin tabiriyle; kahrolsun hak dururken zorbalara tapanlar!” yorumunda bulundu.

YAPARSA AK PARTİ YAPAR!

Çin Dışişleri Bakanı’nın Ankara ziyareti öncesi Çin Büyükelçiliği önünde düzenlenen protestoya katılacağını açıklayan Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Tümtürk’ün, ‘koronavirüs gözetimi’ denilerek evinden çıkartılmaması hakkında da paylaşım yapan Uysal,  “Güya Türkiye’nin ‘En milliyetçi koalisyonu’ ülkeyi yönetiyor! Zalim Çin’in tezlerini savunan Çinperestlere TV’leri tahsis edeceksiniz, mazlumların temsilcisi Doğu Türkistan Milli Meclis Başkanı Tümtürk’ü düzenbazlıkla eve hapsedeceksiniz! yaparsa AK Parti yapar!” eleştirisinde bulundu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#gültekinuysal #çin #demokratparti #çindışişleribakanlığı #WangYi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi