Advert

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA FOTOĞRAFLI TEŞEKKÜR

Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleriyle, Gazeteci Ömer Mazi tarafından Covid-19 vakasının şehirde ilk rastlandığı tarihin yıldönümü nedeniyle hazırlanan “Covid-19 Kahramanları Fotoğraf Sergisi” açıldı

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA FOTOĞRAFLI TEŞEKKÜR
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA FOTOĞRAFLI TEŞEKKÜR Admin
Bu içerik 57 kez okundu.

DoobleTree By Hilton otel ev sahipliğinde açılan sergide Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Covid servisinde görev yapan Doktor, hemşire, hasta bakıcı olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 24 saati ile Afyonkarahisar Belediyesi’nin salgınla mücadelede yaptığı çalışmalar fotoğraflarla anlatıldı. Koronavirüs salgınıyla mücadele devam ederken, Afyonkarahisar’da ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 26 Mart 2020 tarihinin yıl dönümünde açılan fotoğraf sergisine Afyonkarahsiar Valisi Gökmen Çiçek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman Alp, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve beraberindekiler katıldı.

EMPATİ YAPTI, KORUYUCU KIYAFET GİYDİ

Serginin açılış konuşmasını Gazeteci Ömer Mazi yaptı. Yaklaşık 13 aydır bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 ile birlikte hayatın başka bir boyuta geçtiğini söyleyen Ömer Mazi; “Biz de Afyon’da Covid ile mücadelenin birinci yılına girerken ne yapabiliriz diye düşündük ve fotoğraf sergisi planladık. Yazışmaları yapıp izin aldıktan sonra sergimiz hazır hale geldi. Bazen sokakta çarşıda dolaşırken maskelerden nefes alamıyoruz, hayatımız kısıtlanıyor gibi bir takım söylemler duyuyoruz. Bugün sergiye sağlıkçılarımızın giymiş olduğu koruyucu kıyafetlerle çıkmamın sebebi budur.  Oysa sağlık çalışanlarımız bu gördüğümüz kıyafeti  görevleri esnasında hiç çıkarmadan 8-9 saat giyiyorlar. Bende bugün empati yapmak için bu kıyafetin içinde sağlık çalışanlarımızın neler çektiklerini, nasıl çalıştıklarını anlamak için giydim” dedi.

600 SAĞLIK ÇALIŞANIMIZ ENFEKTE OLDU

Afyonkahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, Afyonkarahisar Valiliği önderliğinde salgın dönemi içerisinde ciddi bir mücadele örneği sergilediklerini ifade etti. Başhekim Mehmet Duran; “Bu süreçte Devlet Hastanesinde yaklaşık 600 sağlık çalışanımız maalesef enfekte oldu. Şükürler olsun ki, hiçbir sağlık çalışanımız hayatını kaybetmedi. Afyonkarahisar olarak biz bu hastalıkla hazırlıklı bir şekilde mücadele ettik. İnşallah bundan sonraki aşamada geçmişten ders alarak hastalıkla mücadele için her türlü önlemi alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Bu süreçte Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz, Üniversitemiz ve diğer sağlık kuruluşlarımızla beraber ortaklaşa yaptığımız çalışma neticesinde ilimizde bu hastalığı en hafif şekilde atlatacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #sağlık #covid19 #koronavirüs #kanatsızmelekler #afyonbelediyesi #afyonkarahisarvaliliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi