Advert

Türkiye’nin hurması ilimizden

Başta Hurma olmak üzere kuru meyve sektöründe uzun yıllardır İhsaniye İlçesi'nde hizmet vermekte olan Köylüoğlu firması Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinde yaptığı modern tesisinde hizmet vermeye başladı

Türkiye’nin hurması ilimizden
Türkiye’nin hurması ilimizden Admin
Bu içerik 70 kez okundu.

150 metrekarelik işyerinden 5 bin 600 metrekarelik kapalı alanı olan işyerini basın mensuplarına tanıtan Köylüoğlu Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uslu, “Benim beş yıldızlı otelim yok. Allah’a şükür burayı yaptım. Burası beş yıldızlı bir otelden daha kıymetli. Buradan işçilerimiz faydalanıyor." 

HEDEF YURT DIŞI PAZARI

Basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Bahattin Uslu, “İşletmemizde keçiboynuzu, iğde, hurma çeşitleri başta olmak üzere Kayısı, üzüm, hünnap, erik, dut ve vişnenin kuru meyvelerini müstahsilden alınıp eleme, seçme, yıkama ve paketleme işlemi yapıldıktan sonra başta İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler olmak üzere 62 ilde bulunan toptancılara gönderiyoruz. Hedefimiz önümüzdeki süreçte yurt dışına ürünlerimizi ihraç etmektir” dedi. İşletmelerinde 52’si kadın olmak üzere 78 personel çalıştığını ifade eden Uslu, “Yıllardır iş yerimizde bizimle çalışan bayanlarımızın başarıları bizi bu günlere getirdi. Birbirimizden çok memnunuz. Özellikle ithal ettiğimiz Hurmalar bayanlarımızın ellerinden geçerek halkımızın tüketimine sunuluyor. Biz bu işi severek yapıyoruz. Az kar ile toptancılarımıza hizmet veriyoruz. Karşımızdaki insana da kazandırıyoruz”.

TÜRKİYE’MİZ KAZANSIN

Tüm dünyanın olduğu gibi pandeminden dolayı ülkemizin de ekonomik yönden etkilendiğini ifade eden Bahattin Uslu, “Firma olarak bizde bu süreçten etkilindik. Buna rağmen işimize ara vermedik. Üretimimize devam ediyoruz. Harcamalarımız ülkemizde kalıyor. Komşu ülkelere oranla ülkemizde işçi maliyetleri biraz fazla gelse de işçi çıkartmadık. Kadınlarımızın işi olsun. İşçimiz kazansın. Türkiye’miz kazansın diyorum” dedi. Ramazan ayına sayılı günler kala Türkiye’nin 62 iline hurma sevkiyatının devam ettiğini söyleyen Uslu, “ Ramazan ayında halkımızın sofralarından vazgeçilmez olan hurmayı ucuz olarak satıcılardan temin edebileceklerdir. Bu yıl ülkemizde hurma bol. Sıkıntı olmayacaktır. Ülkemize genellikle İran hurması geliyor. Arabistan’dan gelen hurmalar biraz pahalıdır. Buna dikkat etsinler” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #organizesanayi #ihsaniyeilçesi #bahattinuslu #üretim #ekonomi #ithalat #ihracat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı