Afyon’un Lideri Fiat!

2020 yılında 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Fiat, il bazında da Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu

Afyon’un Lideri Fiat!
Afyon’un Lideri Fiat! Admin
Bu içerik 84 kez okundu.

 

TÜİK tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil+hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaştı. 2015 yılından beridir, Türkye’nin En Çok Tercih Edilen Otomobili Fiat Egea ise; ülke genelinde 66 ilde lider oldu.Türkiye genelinde aynı dönemde yüzde 18 oranında pazar payına ulaşan Fiat, Afyon’da ise 523 adet satış ve yüzde 17,7 ’lik pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu.

EN FAZLA TERCİH EDİLEN MARKA OLDU

Konfora, güvenliğe, teknolojiye ve tasarıma herkes ulaşabilsin diye çalışan Fiat, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde yüzde 18 pazar payı ile otomobil+hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu.

LİDERLİĞİ YAKALADI

İlk kez 2015 Ekim ayında yollarla buluşan; Türk tüketicisinin istekleri doğrultusunda geliştirilen Fiat Egea da zirvedeki yerini korudu.  Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea’nın, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ve elde ettiği 274 bin 341 adetlik toplam satış rakamı model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı. Türk tüketicisinin gönlüne taht kuran ve 2020 yılında her gövde tipinde segment lideri olan Fiat Egea, 2020 yılında 66 ilde liderliği yakaladı.

AFYON’DA BİRİNCİ SIRADA!

Fiat’ın Afyon’daki güçlü temsilcisi GÜRSES AFYON Yönetim Kurulu Başkanı Sinan GÜRSES  “Gürses Afyon, Fiat olarak 2013 yılında hizmet vermeye başladığımızdan bu yana; gelişme kültürü, sürdürebilirlik, şirketimizin hizmet kalitesi, dürüstlük, birlik ve gelişim ilkesinden çıkmaması için çalıştık. Büyüme göstererek,  her sene adım adım yürüdüğümüz bu yolda Fiat markamızdan güç alarak liderliği almamıza destek veren tüm müşterilerilerimize sonsuz teşekkürler.” diye konuştu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #gürsesafyon #FiatEgea #trafiktescilkayıtları #ekonomi #fiat
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Husumet kanlı bitti
Husumet kanlı bitti
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz