“ESNAFA ACİL DESTEK GEREKİYOR”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu başknlığında İyİ Parti haftalık basın toplantısı gerçekleşti. Basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunuldu

“ESNAFA ACİL DESTEK GEREKİYOR”
“ESNAFA ACİL DESTEK GEREKİYOR” Admin
Bu içerik 51 kez okundu.

İl Başkanı Mısırlıoğlu, basın toplantısına Bayrak dağıtımı kampanyası hakkında bilgi vererek başladı. Başkan Mısırlıoğlu “Rengini şehit kanlarımızdan aldığımız Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızın dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor. Dün Dazkırı ve Dinar ilçelerimizde de Bayrak dağıtımı tamamlandı. Dağıtılan ilçe sayısı 15 oldu. Merkez, Sinanpaşa ve Şuhut ilçelerimizde en kısa sürede tamamlayacağız” dedi.

“ÇEK YASASINA ACİL ÇÖZÜM”

Başkan Mısırlıoğlu konuşmasında esnafın ödeyemedi borçlardan dolayı çektiği sıkıntılardan bahsetti. Başkan Mısırlıoğlu “Esnafımızı ilgilendiren bir başka konu ise karşılıksız çek nedeniyle esnafımızın hapis cezası ile karşı karşıya kalmaları.26 Mart 2020 Tarihinde resmi gazetede yayınlanan 7226 sayılı kanunla karşılıksız çek nedeniyle hapis cezası alanların borcunun yüzde onluk bölümünü yatırmaları şartıyla ceza süreleri bir yıl ertelenmişti” ifadelerini kullandı.

“ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKILMALI”

Pandemi sürecinde yapılandırma borcunu ödeyemeyen esnaflar için konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu “Esnafımızın kamuya olan borçlarına yapılandırma getirilmişti. Bunlar vergi borçları, Bağ kur, SGK borçları gibi. Malumunuz bu borçlar iki ayda bir ödenecek. İlk iki taksitini ödeyemeyen esnafın yapılandırması bozularak hakkında icra takibi başlatılacak. Pandemi geçmedi, üçüncü dalga kapımızda. Esnafımızın iki taksiti arka arakaya ödemesi mümkün değil” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #MuhammetMısırlıoğlu #İyiParti #Esnaf #TürkBayrağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu