Advert

“ÖNCELİĞİMİZ YAYALAR "

Karacaören Belediyesi, yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı'nca başlatılan ‘kırmızıçizgi’ uygulaması kapsamında kasaba da bulunan yaya geçitlerine kırmızıçizgiyi çekti

“ÖNCELİĞİMİZ  YAYALAR
“ÖNCELİĞİMİZ  YAYALAR Admin
Bu içerik 56 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı'nın "30 Mart'ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz" sloganıyla başlattığı trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne yönelik kampanyaya Karacaören Belediyesi de destek verdi. Bu kapsamda yurt genelinde başlatılan etkinlik Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül, Çay İlçe Jandarma Trafik Tim Komutanlığında görevli Burak Şahin, Çay İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Havva Yazıcı ve öğrencilerin katılımıyla ‘kırmızıçizgiler’ çekildi. Belediye Başkanı Muhterem Algül, “Yayalar bizim kırmızıçizgimizdir” dedi.

YAYALAR VE SÜRÜCÜLER BİLGİLENDİRİLDİ

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül, "Bugün 81 İlimizde birçok belediyelerimizle beraber aynı faaliyete başladık. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ‘30 Mart'ta kırmızıçizgimizi çekiyoruz’ paylaşımının ardından bizde Karacaören’de 'Kırmızıçizgi’ uygulamasına başlattık. Araç sürücülerini durdurarak ve yayalarla bir araya gelerek bilgilendirmede bulunduk. Diyoruz ki Yayalar bizim kırmızıçizgimizdir. Burada sürücülerimizi uyarıyoruz ve yayalara öncelik hakkı tanıyoruz" dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#KaracaörenBelediyesi #Çayİlçesi #içişleribakanlığı #süleymansoylu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi