Advert

Emniyet kemeri hayat kurtarır!

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler trafik kazalarındaki can ve mal kaybını azaltabilmek amacıyla çocuklara yönelik eğitim verdi. Simülasyon aracına bindirilen çocuklara araçlarda emniyet kemerinin önemi anlatılırken, simülasyon araçlarıyla çocuklara kaza anı kurgusal olarak deneyim ettirildi

Emniyet kemeri hayat kurtarır!
Emniyet kemeri hayat kurtarır! Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

Afyonkarahisar Jandarma Komutanlığı Trafik Daire Başkanlığı personeli tarafından trafik kazalarındaki can ve mal kaybını azaltmak ve eğitmek için çocuklara yönelik stant düzenlendi. Mobil Eğitim Tırı ve sürücülere yönelik Emniyet Kemeri Simülasyon aracı kuruldu. Buraya gelen çocuklar simülasyon araçlarına bindirilerek ters dönen araçta emniyet kemerinin önemi gösterildi.

Ardından Trafik Daire Başkanlığı personeli tarafından çocuklara trafik kuralları ve emniyet kemerinin önemini anlatıldı. Eğitim sonrası çocuklara yöneltilen sorularla verilen trafik eğitimi pekiştirildi.

Eğitime katılan çocuklar yapılan bu tatbikat ve eğitimlerden sonra kuralların bir kez daha önemini anladıklarını belirtirken, araç içerisinde mutlaka emniyet kemerlerinin takacaklarına dair söz verdiler.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #emniyetkemeri #trafik #trafikkazası #simülasyonaracı #çocukvetrafikeğitimi #jandarma
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi