Advert

TERÖR ÖRGÜTÜ CAN ALDI

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP-C üyeleri tarafından öldürüldü

TERÖR ÖRGÜTÜ CAN ALDI
TERÖR ÖRGÜTÜ CAN ALDI Admin
Bu içerik 48 kez okundu.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın adliyedeki odasında terör örgütü DHKP-C üyelerince rehin alındıktan sonra silahla öldürülmesinin üzerinden altı yıl geçti. Hayatı boyunca birçok zorluk yaşayarak savcı olan Kiraz’ın ölümü tüm meslektaşlarını ve yargı camiasını derin bir yasa boğdu.

MÜDAHALELER YETERSİZ KALDI

Berkin Elvan’ın ölümü başta olmak üzere birçok şüpheli ölümü araştıran Mehmet Selim Kiraz, adliyedeki odasında teröristler tarafından rehin alındı. Aradan uzun süre geçtikten sonra gelen yüksek silah sesleri, meraklı gözlerle bakanları oldukça endişelendirdi. Silah seslerinin duyulmasından sonra vurulduğu anlaşılan Savcı Kiraz, yapılan operasyon ile hemen hastaneye kaldırıldı. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan 46 yaşındaki savcı hayatını kaybetti.

HÜKÜM BOZULDU

Savcı Kiraz’ın şehit edilmesinin üzerinden dört yıl geçtikten sonra, ölümü ile ilişkili davada İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi, 11 Temmuz 2019’da aldığı kararı açıkladı. Mahkeme, Kiraz’ın ölümünden sorumlu olan beş kişiye hapis cezası verirken, firari dokuz sanığın ise dosyalarının ayrılmasına hükmetti. Yargıtay 16. Ceza Dairesi, dört sanık hakkında verilen hapis cezasının onanmasının uygun olduğunu açıklarken, açlık grevi sırasında hayatını kaybeden Mustafa Koçak hakkındaki hükmü de bozdu. 

 >>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #mehmetselimkiraz #ağırcezamahkemesi #berkinelvan #terörsaldırısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
BÜYÜK İHALE SONUÇLANDI
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı