Advert

Yalana anında cevap

Şuhut Keşkek Evi için 12 milyon TL harcandığını iddia eden CHP Milletvekili Burcu Köksal’a, Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu anında cevap verdi

Yalana anında cevap
Yalana anında cevap Admin
Bu içerik 53 kez okundu.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada Şuhut Keşkek Evi’ni hedef alarak burasının 12 milyon TL’ye mal edildiğini belirterek eleştirilerde bulundu. AK Parti İlimiz Milletvekili Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, TBMM Genel Kurulunda Köksal’a anında cevap verdi.

Seyahatnamede yer aldı

Prof. Dr. Eroğlu, “CHP Afyonkarahisar Milletvekili Şuhut’taki Keşkek Evi’nin 12 milyon TL’ye mal olduğunu ifade etti, ben bunun yanlış olduğunu belirtmek istiyorum. Şuhut Keşkek Evi için şu ana kadar 1 milyon 218 bin 287 TL artı KDV harcanmıştır. Burası, çok maksatlı bir keşkek evi, gerçekten çok küçük bir maliyete mal oldu.Evvela şunu ifade edeyim: Şuhut keşkeği hakikaten bütün Türkiye’ce meşhur bir keşkektir; coğrafi işareti vardır, hatta Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde methedilmiştir.Bu bina, 2 katlı bir bina ve 626 metrekare kapalı alana sahip bir binadır” dedi.

Birincisi: Orada Büyük Taarruz Karargâhı, Atatürk Evi var, oraya gelen insanlara hizmet ediyor çünkü bizim ninelerimiz bundan tam doksan dokuz yıl önce kahraman askerlerimize orada keşkek ikram etmiş. Ayrıca biz orada harap vaziyetteki Büyük Taarruz Karargâhı’nı muhteşem bir tesis hâline getirdik.

İkincisi: Keşkek evi aynı zamanda, mezarlığa ve şehitliğe yakın, taziye için kullanılacak.

Üçüncüsü: Biz Şuhut’ta kadın kültürevleri ve kadın kooperatifleri kurduk, bu tesisler ile ilçemizdeki kadın istihdamını arttırıyoruz.

Dördüncüsü de: Şuhut, hayvancılık ve ziraatla meşgul oluyor. Özellikle, orada mamullerini tanıtma imkânı, ekonomik bir destek sağlıyoruz, bu maksatla yapıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#odakgazetesi #burcuköksal #veyseleroğlu #şuhutkeşkekevi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi