Advert

Tüm önlemler alındı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 04 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı öncesinde Afyon Kocatepe Üniversitesi ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından “Sınav Koordinasyon Kurulu” toplantısı AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş başkanlığında yapıldı

Tüm önlemler alındı
Tüm önlemler alındı Admin
Bu içerik 64 kez okundu.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile birlikte Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Tolga Ar, İl Sağlık Müdürlüğü adına Uzm. Dr. Mehmet Pala, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri ve ÖSYM İl Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Kemal Yıldız katıldı.

GİRİŞLER İKİ NİZAMİYEDEN

Toplantıda, sınav giriş yerleri AKÜ Veteriner Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve Devlet Konservatuvarı olan adayların ana nizamiye yerine Veteriner Fakültesi karşısında yer alan nizamiyeden kampüse alınmaları kararlaştırılırken, pandemi ile ilgili ÖSYM’nin aldığı kararların uygulanması, okul binalarında ve bahçe içerisinde sadece adaylar ve görevlilerin bulunması, sınavın yapılacağı binalarda ve çevresinde güvenliğin sağlanması, bu yönde alınacak tedbirler, il sınav merkezinde sınav öncesi ve sonrasında alınacak tedbirler, il merkezinde ulaşıma engel olan durumların giderilmesi, sınav süreleri içerisinde elektrik ve su kesintisinin yapılmaması, sınav binası çevrelerinde sesli yayın yapılmaması ve gürültü çıkarılmaması, T.C. kimlik belgesi yanında bulunmayan adaylar için sınav günü saat 07.00’den, 10.00’a kadar nüfus müdürlüğünün ve ilgili ödeme işlemleri için PTT müdürlüğünün açık bulundurulması, konvoy oluşturulmaması ve il genelinde sesli ilan ve duyuru yapılmaması kararları alındı. İlimizde ÖSYM İl Sınav Koordinatörlüğü bilgilerine göre; 04 Nisan 2021  tarihinde tek oturumda gerçekleşecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı 18  binada yapılacak ve sınava 4 bin 348 aday katılacak.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#odakgazetesi #ösym #ptt #mehmetkarakaş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi