TDKD'de ikinci Gürkan Gözmen dönemi

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği’nin (TDKD) seçimli genel kurulu sonucunda oyların 123’ünü alan Gürkan Gözmen yeniden başkan seçildi. Yoğun katılımla gerçekleşen seçimde dört oy geçersiz sayıldı. Başkanlık yarışında ipi göğüsleyen Gözmen, sektörde birlik ve beraberlik mesajı verirken, sürdürülebilir ihracata vurgu yaptı

TDKD'de ikinci Gürkan Gözmen dönemi
TDKD'de ikinci Gürkan Gözmen dönemi Admin
Bu içerik 41 kez okundu.

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) yeni başkanını seçti. Mevcut başkan Gürkan Gözmen, yoğun katılımla gerçekleştirilen seçimli genel kurulda oyların 123’ünü aldı ve yarışın galibi oldu. Dört oyun geçersiz sayıldığı seçim sonrasında değerlendirmelerde bulunan Gözmen, ihracat odaklı çalışan sektör için birlik-beraberlik mesajı verdi. Üç yıl boyunca derneğin başkanlığını yürütecek olan Gürkan Gözmen, yeni dönem projelerini bir bir hayata geçirmeye hazırlanıyor.

“İHRACATTA VİTES ARTIRMA VAKTİ”

Seçim sonrasında açıklamalarda bulunan TDKD Başkanı Gözmen şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle liyakat ile gelmenin hazzı pek tabi farklı oluyor. Kendi kurmadığınız bir yönetim kurulu ile proje geliştirmek ve hayata geçirmek oldukça zor. Şimdi kişiler için değil, sektör için alın teri dökecek arkadaşlarımızla hayırlı işlere imza atacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Gerçek anlamda iş yapacak arkadaşlar ile birlikte sektör için hayırlı projelere el atacağız. İç piyasaya ağırlık vermeyi düşünüyoruz. Diğer yandan yeni ihracat pazarlarını profesyonel bir şekilde araştırıp üyelerimizi alternatif dış pazarlardaki fiziki fuarlara kanalize etmeye çalışacağız. Pek çok şey pandeminin dünyadaki seyri ile doğru orantılı olarak gelişecek. Şu anda yapabileceğimiz kısa vadeli projeler içerisinde e-ticaret kanallarımızı geliştirmek de var. Bana göre Türk derisi dünyanın en kaliteli derisi. Bu durumumuzu ihracatta daha fazla lehimize çevirmek için ter dökeceğiz. Kucaklayıcı olup sektörün bütünlüğünü sağlayacak aksiyonlara girmemiz şart. İhracatta vites yükseltme zamanı.”

MUSA EVİN YÖNETİMİ İBRA EDİLMEDİ

Bir önceki genel kurulda başkan seçilen Musa Evin, Antalya'da düzenlenen Leather&Fur etkinliğinde yolsuzluk iddiaları ile karşı karşıya kalınca istifa etmiş, yerine Gürkan Gözmen gelmişti. Son genel kurulda Musa Evin döneminin ibra edilmemesi teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #ekonomi #tdkd #TürkiyeDeriKonfeksiyoncularıDerneği #derisektörü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz
Günlük 700 pide dağıtacak
Günlük 700 pide dağıtacak