Ayazini bahara hazırlanıyor

Yatırımları ve projeleri yakından takip eden Vali Gökmen Çiçek, Ayazini’de yürütülen sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarını inceleyerek, çalışmalardaki son duruma ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

Ayazini bahara hazırlanıyor
Ayazini bahara hazırlanıyor Admin
Bu içerik 54 kez okundu.

Ayazini bahara hazırlanıyor

Yatırımları ve projeleri yakından takip eden Vali Gökmen Çiçek, Ayazini’de yürütülen sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışmalarını inceleyerek, çalışmalardaki son duruma ilişkin yetkililerden bilgiler aldı.

Vali Gökmen Çiçek’e, Orman ve Su İşleri eski Bakanı İlimiz Milletvekili Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu, Ayazini Köy Muhtarı Bekir Yılmaz, İş insanları ve ilgililer eşlik etti.Beş bin yıllık tarihi ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran,  yapılan çalışmalarla adeta küllerinden yeniden doğan ve hem yerli hem de yabancı turistlerin şu sıralar yakın markajında olan Frig Vadisi, iki güzel turizm destinasyonu Ayazini Köyü ve Emre Gölü ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

SIK SIK ZİYARET EDİYOR

Programları kapsamında sık sık bölgeyi ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, yapılan çalışmaları titizlikle takip ediyor ve her ayrıntıyı tek tek inceliyor.Vali Çiçek, bugünkü programı kapsamında ilk olarak Ayazini Köyü’ne gitti. Orman ve Su İşleri eski Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe, İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu ile birlikte Ayazini Köyü’nün turizme kazandırılma çalışmalarını ve iş insanlarının yaptığı yeni yatırımları inceleyerek, proje çalışmalarında gelinen aşamalar hakkında bilgiler aldı.

GEREKLİ ÖDENEK ÇIKARILDI

Burada açıklamalarda bulunan ve Ayazini’ nin küllerinden yeniden doğmasını, saklı tarihinin gün yüzüne çıkmasını sağlayan, aynı zamanda birlik ve beraberlik içinde durmadan çalışan tüm ekibe teşekkürlerini sunarak konuşmasına başlayan Vali Gökmen Çiçek: “Yedi ay önce başladığımız serüvenimizde Milletvekillerimizle birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan ödenek istemiştik. Orada projemizi sunmuştuk. Destekler sayesinde ilk ödeneğimizi çıkardık, arkasından yine hep beraber konuşarak aşama aşama çalıştık ve bugün güzel bir noktaya geldik. Bugün burada sizlerle olmaktan çok mutluyum. Bizi çok güzel bir enerjiyle karşıladınız. Özelikle ben şunu belirtmek istiyorum. Hem Kadın Kültür Evleri hem Emre Gölü hem de Ayazini bu kadar kısa sürede sadece Afyonkarahisar’da başarılabilirdi. Çünkü Afyonkarahisar’da başka illerde olmayan birlik, beraberlik ve maneviyat var. Afyonkarahisar’da Milletvekillerimizin oluşturduğu sinerji ile şehrimize güzel hizmetler yapıyoruz. Her zaman birlik ve beraberlik içinde destek olan tüm ekibe çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” dedi.

ÇALIŞMALARI İNCELEDİLER

Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet Ayazini Köyü’nde Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları kapsamında devam eden restorasyon çalışmaları süren evleri ve restore edilen diğer alanları inceledikten sonra Emre Gölü’ne geçti.Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet, Emre Gölü çevresinde doğal ve korunaklı alanların muhafazasını, çevre bilincine ve tehlike altında olan ekolojik değerlere vurgu yapmak amacıyla yürütülen proje çalışmalarını incelediler. Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki heyet, göl çevresinde proje kapsamında yapım çalışmaları süren kır lokantaları, çim alan, kamelyalar, barbekü, çeşme, piknik masası, oturma bankları, seyir terası, yürüyüş yolu gibi rekreasyon çalışmalarını inceledi.

Vali Gökmen Çiçek Milletvekili Veysel Eroğlu Ali Özkaya İbrahim Yurdunuseven Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Dr. Mehmet Boztepe İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu Ayazini Frig Vadisi GizemliŞehirAfyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyon Vakıfbank
Şampiyon Vakıfbank
Ev ev değil,  uyuşturucu deposu
Ev ev değil, uyuşturucu deposu