Advert

VEKİL HANIM DURMAK BİLMİYOR KARALAMAYA DEVAM EDİYOR !

Chp’li afyon milletvekili burcu köksal, afyonun imajını bozma faaliyetlerine tam gaz devam ediyor. Şuhut keşkek evi ile ilgili yanlış ifadelerine mecliste cevap verilen köksal, buna rağmen yaygın basına servis ettiği haberler ile ak parti ve ak parti afyon milletvekillerini karalamaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Köksal’ın seçildiği memleketine haksızlık yaptığını belirten hemşerilerimiz tepkilerini dile getiriyorlar

VEKİL HANIM DURMAK BİLMİYOR  KARALAMAYA DEVAM EDİYOR !
VEKİL HANIM DURMAK BİLMİYOR  KARALAMAYA DEVAM EDİYOR ! Admin
Bu içerik 69 kez okundu.

ÖRTÜLÜ AMACI AFYONU KARALAMAK MI?

Cumhuriyet Halk Partisi Afyon Milletvekili Burcu Köksal, İlimizin imajını bozma çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmalar ile Mısri Mahallesinin Kentsel Dönüşüm projesi başta olmak üzere pek çok konuda AK Parti ve AK Parti Afyon Milletvekillerini karalamaya yönelik bir strateji içerisinde olduğunun anlaşıldığı belirtilen Burcu Köksal’ın yaygın basına servis ettiği son haber İlimizde tepki ile karşılandı. Yaptığı açıklamaların hemen hepsinin Afyon’un imajına olumsuz etki yaptığına dikkat çeken hemşerilerimiz, ‘Burcu hanımın amacı Afyon’u karalamak mı?’ diye soruyorlar.

SÖZCÜ GAZETESİ’DE YANILTILDI

Sözcü Gazetesinin manşetine taşıdığı haberde ‘Türkiye Cumhuriyetinin kurucusuna büyük vefasızlık’ üst başlığı ve Atatürk evine yok, keşkek evine var’ başlığı ile okuyucularına duyurduğu haberde Burcu Köksal’ın ifadelerine de yer verildi. Haberi okuyan hemşerilerimiz bu haberin gerçekle alakasının olmadığını ifade ederek, ‘Burcu Köksal’ın bu şekilde karalama kampanyalarına girişmesi İlimizin turizm, gastronomi ve diğer alanlarda adımızı tüm dünyaya duyurma ve ilimizi daha yukarılara çıkarma faaliyetlerine açık bir sabotedir’ dediler.

KONARI NİRE, ŞUHUT NİRE?

Konarı Köyündeki o konağa Atamızın uğradığını nasıl ispat edecek? Bu yalandır. Atatürk Ankara’dan Akşehir’e, oradan Şuhut’a gelmiş ve Şuhut’ta Hacıveliler konağında konaklamış, orada silah arkadaşları ile görüşmüş, planlamalar yapmış ve sabahında Kocatepe’ye çıkmıştır. Kocatepe’den sonra ilk durak İlimiz merkezindeki Zafer Müzesi olmuştur. Burada güzergahta nelerin yapılacağına dair planlamalar yapılmış sonrasında Dumlupınar’a geçilmiştir. Dumlupınar’dan sonra Uşak ve İzmir’e geçilmiş, Yunan orada denize dökülmüştür. Konarı köyü bu güzergahta değiydir. Burcu hanımın tarih bilgisi hayrete düşürdü bizleri. Ona inananların da yanıltıldıkları ortadadır’ dediler.

ŞUHUT ATATÜRK EVİNİ KİM İHYA ETTİ?

Atatürk’ün Akşehir’den Şuhut’a gelerek Kocatepe ile ilgili planlamaları yaptığı ve konakladığı yer olan Şuhut’taki Hacıveliler konağı olarak bilinen yerin AK Parti İktidarında ihya edildiğine dikkat çeken ilgililer, ‘Atatürk ve silah arkadaşları Büyük Taarruz planlarını Şuhut’ta hazırladılar. Bu ev CHP döneminde harabe idi. orası AK Parti İktidarında ihya edildi. Etrafı açıldı. Zafer Yolunu, Kocatepe’yi AK Parti ihya etti. Şehitlikleri ortaya çıkardılar ve koruma altına aldılar. İstiklal Tanıtım Merkezi Bakan Veysel Eroğlu sayesinde açıldı’ dediler.

YA TARİHİ BİLMİYORLAR, YA DA BİLEREK SAPTIRIYORLAR

CHP’li Burcu Köksal’ın tarihi bilmediği veya gerçekleri bilerek saptırdığına dikkat çeken hemşerilerimiz,  ‘Afyon il merkezindeki Zafer Müzesi de şimdi restore ediliyor. Dumlupınar muhteşem hale getirildi. İscehisar’daki Giresunlular Şehitliği yine AK Parti iktidarında Başkomutan Milli Parkı muhtevasına alınıp ihya edildi. Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları Şuhut’taki Büyük Taarruz Karargahından sonra 27 Ağustos’ta Afyon kurtulunca, karargahı Zafer Müzesine taşıdılar. Oradan Dumlupınar’a hareket ettiler ve 30 Ağustos’ta büyük zaferi kazandılar. Bu tarihimize ait bilgileri bilmeyenlerin karalamaları beyhudedir’ şeklinde görüşlerini ifade ettiler.

KONARI’DAKİ KONAK İŞİ DE AK PARTİ ZAMANINDA..

Atatürk’ün kaldığı iddia edilen, ama hiç bir tarihi belgede bununla ilgili bir kaydın olmadığı Konarı Köyündeki konağın restorasyonu ile ilgili olarak ta gerekli müracaatların ve çalışmalarında AK Parti İktidarında yapıldığı ortaya çıktı. İscehisar’a bağlı olan Konarı Köyündeki 174 Ada 4 parselde kayıtlı köy odası olarak bilinen kargir binanın restorasyon izni için 2019 yılında Eskişehir Kültür Varlıklarını Koruma Kuruluna müracaatın İscehisar Köylere Hizmet Götürme Birliğince yapıldığı, projeye onayın 24.06.2020 tarihinde verildiği öğrenildi. Konu ile ilgili olarak görüşlerini ifade eden bir ilgili, ‘Bu yer ile ilgili olarak muhtemelen savaş zamanında Askerlerimiz burayı kullanmış olabilir. Atatürk’ün burada kaldığı, geldiği ile ilgili bir bilgi-kayıt yok. Sadece söylenti var. buna rağmen İscehisar Kaymakamlığı çalışma yaptı ve Kuruldan izin alınıp gerekli çalışmalara start verildi. Buna rağmen madem burası bu kadar önemliydi, Atatürk’ün her konuda adını kullanan CHP iktidarları zamanında burası ile ilgili bir şey neden yapılmadı? Burcu Köksal öncelikle bunu açıklasın’ dediler.

EROĞLU SERT ÇIKTI, ‘İHANET EDİYORLAR’ DEDİ

Orman ve Su İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’da yaptığı açıklamada, tarih bilmeyenlerin Atatürk’ün hatırasına ihanet ettiklerini söyledi. Eroğlu, ‘Tarih Bilmeyen, Yalan Peşinde Koşanlar Atatürk’ün Hatırasına da İhanet Ediyorlar…

Bazı tarih bilmeyen ve vatandaşlarımızın tarih şuuru üzerinde algı yapmak isteyenler, Büyük Taarruz Karargâhının İscehisar’da bulunan harap bir bina olduğunu iddia etmektedirler. Maksatları söz konusu bu harap bina üzerinden AK Parti Hükümetlerimizin tarih hassasiyetini sorgulamak olan bu tarih bilmez güruh, maalesef ki yine boşa kürek çekmektedirler. İstiklal Harbi sırasında M. Kemal Atatürk, İscehisar ilçemizde bulunmamıştır. Büyük Taarruz Karargâh (Atatürk Evi), Şuhut ilçemizdedir. Atatürk’ün İstiklal Harbi sırasında kaldığı ve muharebenin cereyan ettiği bölgeler Atatürk’ün “Nutuk” adlı eserinde de açıkça anlatılmaktadır’ dedi.

ATATÜRK EVİNİ BİZ İHYA ETTİK

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’da habere tepki gösterdi. Uluçay gazeteye demeç veren CHP Milletvekili için “Afyonkarahisar’da tek bir çivisi dahi olmayanların kamera görünce şovmenliğe soyunmasına AK Parti olarak alıştık. Bu ev CHP döneminde harabe idi. Değil içine girmek, yanından bile geçemezdiniz. Bu evi biz ihya ettik ve etrafını açtık. Zafer Yolunu Kocatepe’yi ihya ettik. Şehitlikleri ortaya çıkardık ve koruduk. İstiklal Tanıtım Merkezini biz yaptık. Afyonkarahisar’da Zafer Müzesini restore ediyoruz ve bitmek üzere. Dumlupınar'ı muhteşem hale getirdik. İscehisar Giresunlular şehitliğini Başkomutan Milli Parkı muhtevasına alıp ihya ettik. Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları Şuhut'taki Büyük Taarruz Karargahından sonra 27 Ağustos'ta Afyonkarahisar kurtulunca karargâhı Zafer Müzesine taşıdılar. Oradan da Dumlupınar'a hareket ederek 30 Ağustos'ta Büyük Zaferi kazandılar”

HABER/AHMET IŞIK

#veyseleroğlu #burcuköksal #hüseyinceylanuluçay #chp #akparti #şuhutilçesi #büyüktaarruzkarargahı #şuhutatatürkevi #sözcügazetesi #şuhutkeşkekevi #zafermüzesi #giresunlularşehitliği
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi