AKÜ’yü ziyaret ettiler

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven Afyon Kocatepe Üniversitesini ziyaret etti

AKÜ’yü ziyaret ettiler
AKÜ’yü ziyaret ettiler Admin
Bu içerik 60 kez okundu.

Gerçekleşen ziyarette Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek, Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Acar,  Üniversite Genel Sekreteri İhsan Ceran, Afyonkarahisar Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ömer Kelem ve öğretim üye ve elemanları yer aldı.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ

Sosyal Tesisteki toplantıyla başlayan ziyaret kapsamında Veteriner Teşhis ve Analiz Laboratuvarı, Senato Salonu, Veteriner Fakültesi Süt ve Süt Ürünleri Ünitesi, Hayvan Hastanesi, inşaatı devam eden Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) ve Veteriner Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Çiftliği incelenerek yetkililerden bilgiler alındı.Gerçekleşen ziyarette üniversite-sanayi iş birliği kapsamında atılan adımlar değerlendirilirken, Afyonkarahisar’ın hayvancılık alanındaki sorunları, Veteriner Fakültesi çiftliğine yapılması planlanan yeni Anadolu Mandası barınakları ve bu konuda yapılabilecek çalışmalar görüşüldü.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #ibrahimyurdunuseven #aliözkaya #mehmetkarakaş #hayvanhastanesi #anadolumandası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dua buyurunuz
Dua buyurunuz
Günlük 700 pide dağıtacak
Günlük 700 pide dağıtacak