Advert

TASARRUFLU İHALELERİN SONUCU; ‘BİR ALT GEÇİT DAHA YAPABİLİRİZ’

Afyon Belediyesi herkese açık, şeffaf ihaleleri peş peşe yapıyor. Eski Devlet Hastanesi önündeki üst geçit ve Karayolları kavşağındaki alt geçit ihalelerinde rekabeti sağlayan Başkan Zeybek’in bu girişimleri sonucunu verdi. İhalelerin oldukça uygun fiyatlarda yapılması sonucu bir alt geçit daha yapılmasına imkan sağlayacak. Başkan Zeybek, Fuar kavşağı için son kararı verecek

TASARRUFLU İHALELERİN SONUCU;  ‘BİR ALT GEÇİT DAHA YAPABİLİRİZ’
TASARRUFLU İHALELERİN SONUCU;  ‘BİR ALT GEÇİT DAHA YAPABİLİRİZ’ Admin
Bu içerik 66 kez okundu.

AFYON ŞANTİYE GİBİ OLACAK

ODAK Gazetesini ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle son aylarda yapılan ihaleler ile dikkat çeken Afyon Belediyesinin, inşaat sezonunun başlamasıyla birlikte Afyonu adeta bir şantiye alanına çevireceğinin sinyalini veren Başkan Zeybek, Karayolları Kavşağında yapılacak olan alt geçidin çok hızlı bir şekilde bitirileceğini söyledi.

SÜRESİZ İŞ YAPTIRMIYORUZ

Afyon Belediyesinin yaptığı tüm ihalelerin başlangıç ve bitiş tarihlerinin belli olduğunu, pek çok işinde bitiş tarihinden önce tamamlanacağına dikkat çeken Başkan Zeybek, ‘Süresiz iş yaptırmayacağız. Eski Devlet Hastanesinin önündeki üst geçit ihalesini alan firma bu işi 75 günde bitireceğini söyledi. Memnun olduk. İş bitsin parası hazır. Yeni Karayolları kavşağı alt geçidi de süresinden önce bitirilecek’ dedi.

 

YIKIMLAR HIZLICA BAŞLAYACAK

Afyon Emniyet Müdürlüğünün yeni binasına taşınmasıyla birlikte Mecidiye Mahallesinde bulunan Emniyet binasına Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının geçeceğini belirten Başkan Zeybek, ‘İletişim Müdürlüğünün boşaltacağı binanın yıkımını hızlıca yapacağız. Bağkur binası boşaltıldı. Yıkım ihalesini de yapıp, buraya söz verdiğimiz projeyi kazandıracağız’ dedi.

EMNİYET ETRAFINA RUHSAT YOK

Afyon Emniyet Müdürlüğü, Paşa Camii etrafındaki dokunun muhafaza edilmesi gerektiğine işaret eden Başkan Zeybek, ‘Ben zaten çok katlı mimariye karşıyım. Ama bizden önce Emniyet karşısına ruhsat verilmiş. Biz oradaki yeşil dokunun bozulmasını istemiyoruz. Hem caminin, hem de Emniyetin etrafının nefes alınabilir şekilde kalması için o bölgeye ruhsat vermeyeceğiz’ dedi.

HABER/AHMET IŞIK

 

#mehmetzeybek #devlethastanesi #afyonbelediyesi #çevredüzenlemeleri #itrafik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Sahte gelinlere 100 bin lira kaptırdı
Bonzai ele geçirildi
Bonzai ele geçirildi