Roman vatandaşları dinlediler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan genelgeyle Türkiye'de 8 Nisan'ın "Romanlar Günü" ilan edilmesi, Afyonkarahisar’daki Romanları sevindirdi

Roman vatandaşları dinlediler
Roman vatandaşları dinlediler Admin
Bu içerik 66 kez okundu.

8 Nisan Romanlar Günü dolayısıyla şehrimizdeki Roman vatandaşları ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Covid-19 dolayısıyla tedavi süreci devam eden AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’ın selamını iletti. Vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen heyet her daim Roman vatandaşların yanında olduklarını kaydetti.

ŞEHRİMİZİN RENGİSİNİZ

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Bu ziyarette şahsen olmayı çok arzu etmeme rağmen tedavi sürecimin devam etmesi dolayısıyla katılamamanın üzüntüsünü yaşıyorum. Ancak en kısa sürede şehrimizde yaşan Roman kardeşlerimizin ziyaret edeceğim. Biz AK Parti’nin mensupları olarak Roman kardeşlerimize olan sevgimizi, muhabbetimizi hiçbir zaman sözde bırakmadık. Roman kardeşlerimiz bu şehrimizin bir rengidir” dedi.

BÜYÜK DESTEK VERİLDİ 

Roman vatandaşlara en çok desteğin AK Parti döneminde verildiğini ve 2014 yılında Türk Ceza Kanunu’nda yapılan değişiklikle de nefret ve ayrımcılık suçlarının yeniden tanımladıklarını kaydeden Uluçay, “Buna göre bir kişinin dilinden, ırkından, milliyetinden, renginden, cinsiyetinden, engelinden, siyasi düşüncesinden, felsefi inancından, dininden ve mezhebinden kaynaklanan nefret nedeniyle fiil işleyenlerin cezasının arttırıldı. Kimse kimseye ne milliyeti ne de renginden dolayı nefret ve ayrımcılık suçu işleyemez. İşlediği anda karşısında bizim çıkardığımız yasayı bulacaktır” ifadelerini kullandı. Ziyarete İl Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Sultan Betül Erişen, İl Yönetim Kurulu üyeleri Muharrem Çelikbaş ve Mehmet Ali Tekik, Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Kübra Yılmaz ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Emine Çetin katıldı. 

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #akparti #hüseyinceylanuluçay #romanlargünü #resmingazetesi #Covid-19
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor