Advert
Advert
Advert

Sınıfları donattılar

Afyonkarahisar’ın en eski eğitim kurumlarından biri olan Atatürk İlkokulu yıkılarak yerine yeni okul yapıldı. Mayıs sonunda eğitim öğretime açılması beklenen okulda sınıf ve atölyelerinin yeniden donatılması isin Okul Müdürü İsa Urhanoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Murat İşitez, “Bir sınıfta sen donat” adıyla başlattığı kampanyaya katılım beklenenden büyük oldu

Sınıfları donattılar
Sınıfları donattılar Admin
Bu içerik 85 kez okundu.

Yeşilyol’da bulunan Atatürk İlkokulu 2016-2017 eğitim öğretim sonrasında İGM kararıyla depreme dayanıksız olması nedeniyle yıkılarak yerine yeni bina inşaatı başladı. Yeni okulda 3 ana sınıfı ve 39 ilkokul sınıfı olmak üzere toplam 42 derslikli olarak yapıldı. Yeni okulda toplantı salonu, müzik, resim, kodlama, satranç gibi farklı etkinlikler için atölyeler bulunuyor.

KOLEJ ÖZELLİKLERİNDE BİR OKUL

Yeni yapılan okulda Milli Eğitim sıra, akıllı tahta ve panoları veriyor. Onun dışında kalan öğrenci dolapları, öğretmenler odası, sınıf perdeleri, atölyelerin donanımı, turnikeler gibi ihtiyaçlar ise okula yapılacak olan destek ve hayırseverlerden sağlanacak. Amaçlarının Afyonkarahisar’ın en teknolojik, akıllı ve güvenli okul haline getirmek olduklarını söyleyen Okul Müdürü İsa Urhanoğlu ve Okul Aile Birliği Başkanı Murat İşitez, “Bunun için başta eski öğrencilerimiz olmak üzere iş adamlarımızı, eğitime gönül vermiş bireyler, stk’ları destek olmaya çağırıyoruz” dediler. 

EĞİTİMDE GÜÇLÜ YARINLAR

İnşaat çalışması bitme aşamasına gelen yeni Atatürk İlkokulu için yardımseverleri destek olmaya çağıran Okul Aile Birliği Başkanı İşitez, “Eğitimde Güçlü yarınlar için Afyonkarahisar’ın en köklü okullarından biri olan Atatürk ilkokulunu özel kolej özelliklerinde bir eğitim kurumu haline getirmek istiyoruz. Bunu yaparken de eğitime gönül vermiş hayırseverleri yanımızda görmek istiyoruz. Atölye ve sınıfların donatılmasında katkısı olanları sınıfların girişine adlarını özel bir plakaya yazıp isimlerini yaşatacağız” dedi.

TEKNOLOJİK ALT YAPI

Okul Müdürü İsa Urhanoğlu ise yeni okul için donatılması için şunları söyledi, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza yakışan, Afyonkarahisar’ın göz bebeği olan Atatürk ilkokulunun yeni binasıyla birlikte en yeni teknolojik alt yapıyla eğitime başlamak istiyoruz. Kıymetli Afyonkarahisarlılar bize destek olurlarsa hep birlikte özel okulu aratmayan bir eğitim kurumu oluşturmak istiyoruz. Aile büyüklerinin, firmalarının ismini yaşatmak ve unutulmaz kılmak isteyenlerin donattıkları sınıf ya da atölyeye onların adını vereceğiz. Herkesi bir sınıf donatmaya davet ediyorum” diye konuştu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #eğitim #millieğitim #okul #afyonkarahisar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor