Advert
Advert
Advert

Ters kelepçe yapan sahte polislere, gerçek polislerden ters kelepçe

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesinde Afganistan uyruklu Mohammed Naeim G.’nin evine polis kıyafetleri ile girerek soygun yapan 7 kişiden 5’i yakalanırken, 2’sinin arama çalışmaları devam ediyor

Ters kelepçe yapan sahte polislere, gerçek polislerden ters kelepçe
Ters kelepçe yapan sahte polislere, gerçek polislerden ters kelepçe Admin
Bu içerik 303 kez okundu.

Afyonkarahisar İl Emniyet müdürlüğüne bağlı ekipler,  Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde bir ikametgâhtan yapılan müracaatı değerlendirdi. Afganistan uyruklu Mohammed Naeim G. ile görüşen ekipler, ismini Amir Hasan olarak bildiği ve 2000 Afganistan doğumlu arkadaşı Muhammed İdris K.’nın arkadaşı olan şahsın ikametine geldiğini ikamette kendisinde bulunan değerli bir taştan bahsettiklerini 10 dakika geçtikten sona eve polis yelekli 7 kişinin kendisini ters kelepçe yaparak başına silah dayayarak evde arama yaptıklarını söyledi.

DEĞERLİ TAŞI ÇALDILAR

Çantasında bulunan beyaz renkli şeffaf taş, cebinde bulunan 600 TL para ve Amir Hasan isimli şahsıda yanından alarak olay yerinden ayrılan 7 kişi için yakalama çalışması başlatıldı. Yaşanan olayın ardından geniş çaplı araştırma başlatan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, olayı gerçekleştirenlerin Ceyhun B.,  Fatih K., Ali N., Aydın T. göz altına alınarak sorgulama işlemleri yapıldı. Kaçan 2 şüpheli Amır H. ile Muhammed Y. isimli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

GENİŞ ÇAPLI ARAMA YAPILDI

Afganistan  uyruklu Mohammed Naeim G. isimli şahsa karşı gerçekleşen Nitelikli Yağma olayıyla ilgili olarak yakalanarak göz altına alınan ve firari şüpheli şahıslarla ilgili 6 ayrı adres 1 iş yeri ve suça konu 2 araçta yapılan aramalarda olayın şüphelilerinden olan Aydın T.’nin evinde yapılan aramada, çatı katında sarılı vaziyette bulunan halının içerisinde 6 parça halinde suça konu şeffaf renkli değerli olarak tabir edilen taş, 3 ayrı pakette az miktarlarda uyuşturucu madde tohumu,  3 adet metanfetamin içmeye yarayan düzenek ele geçirildi.

ELLERİNDEKİ OYUNCAK SİLAHMIŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 5 şahsın sorgulamasında Aydın T. ve Fatih K. konu hakkında bilgi ve görgülerinin olmadığını beyan etmeleri üzerine şüphelilerden Ceyhun B., Ali N., Mustafa N. isimli şahıslar sorgulamalarında olayı doğruladı.

Ali N., Mustafa N., Afganistan uyruklu Amır Hosseın Tajık isimli şahsın evine girdiklerini ve polis yeleği ve kelepçeyi Fatih K.’nin temin ettiğini, olayda kullanılan silahın oyuncak silah olduğunu ve Ceyhun B.’nin ters kelepçe yaparak yere yatırdığını şeffaf renkli değerli taşı Fatih K.’nin aldığını ifade etti.

7 KİŞİDEN 5’İ TUTUKLANDI, 2’Sİ ARANIYOR

Yaşanan olayın ardından emniyetteki işlemleri sona eren Ceyhun B., Fatih K., Ali N., Mustafa N., Aydın T.  çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kaçan 2 kişinin arama çalışmaları devam ediyor.

>>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 

#odakgazetesi #polis #poliskılığınasoygun #gasp #narkotik #asayiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor