EN ÇOK MERAK EDİLEN SORULAR

Yıllardır merak edilen bilimsel araştırmalara her geçen gün daha da yenisi ekleniyor. Yıllardır gizemini koruyan sorular, yetkililerin yaptığı araştırmalar sayesinde yeni bir soluğa kavuştu

EN ÇOK MERAK EDİLEN SORULAR
EN ÇOK MERAK EDİLEN SORULAR Admin
Bu içerik 58 kez okundu.

Ciltteki Morluklar Neden Renk Değiştirir?

Vücutta oluşan morlukların iyileşmesi sırasında ortaya çıkan renk değişimi hemoglobinin biyokimyasal olarak geçirdiği değişimlerden kaynaklanır. Hemoglobinin makrofaj hücreleri tarafından parçalanması sonucu oluşan moleküllerden biliverdin yeşilimsidir. Biliverdin daha sonra sarı renkteki bilirubin molekülüne dönüşür. Morluklar bu süreçte mordan yeşile, daha sonra ise sarıya döner.

Gezegenler Nasıl Oluşur?

Gezegenler genç yıldızların etrafında dönen gaz ve toz bulutlarının içinde doğar. Bir araya gelen toz zerreleri giderek büyür; çakıl taşı, kaya ve dağ büyüklüğünde parçalar oluştururlar.

Kendi Kendine Konuşanlar Deli Mi?

Duygularını kontrol altına alabilen, mantığını devreye sokabilen ve böylece hem kendi hayatları üzerinde, hem de diğer insanlar üzerinde etki sahibi olan insanların kendi kendine konuşmaya daha yatkın olduğu bilim dünyasında yer alan temeli sağlam bir görüştür. Bu yüzden kendi kendine konuşanlar deli değil, daha bilinçli bireylerdir.

Soğan Doğramak Neden Ağlatır?

Herhangi bir bitki, zarar gördüğünde hücreleri yarılır. Bitki, o zaman, polifenol denen acı kimyasallar salgılayarak kendisini korumaya çalışır. Bu acı kimyasallar gözleri çok fazla yakar ve gözlerden yaş akmasını sağlar. >>>ODAK HAER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #ilginçsorular #gizemlisorular
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor