Advert
Advert
Advert

Afyon için çok istemiştim

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Konya Meram ilçesindeki Olimpik Veledrom Temel Atma Töreni'ne katıldı. İGM başkanı Burhanettin Çoban ise bu tesisi Afyon(‘a kazandırmayı çok istediğini söyledi

Afyon için çok istemiştim
Afyon için çok istemiştim Admin
Bu içerik 83 kez okundu.

Dünyada tek cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan bisiklet turunun her geçen yıl daha da güzelleştiğini dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu törende yaptığı konuşmada, "Konya'dan başlayan etap Alanya'dan Kemer'den, Marmaris'e, Bodrum'a ve Kuşadası'na geçerek inşallah en güzel şekilde tamamlanacak. 25 ülkeden, 23'ü yabancı olmak üçere 170 sporcunun katılımıyla gerçekleşen bu organizasyon inanıyorum ki; gerek ülkemizin cennet köşelerinin tanıtımı adına gerekse sporda her gün yükselen marka değerimiz adına yine yeni bir çıtayı bize hep birlikte göstermiş olacak." diye konuştu.

 

HOLLANDA’DA GÖRMÜŞTÜM

Veledromun Türkiye'nin 70 yıllık hayali olduğunu hatırlatan Bakan Kasapoğlu, bisikletin çevre dostu bir ulaşım aracı olmasının yanında dünya sporunda prestij açısından da çok önemli olduğunu söyledi.Bakan Kasapoğlu, altyapıyı ve sporu gerçekleştirmek açısından büyük bir gayret içerisinde olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti, "Bugün temelini attığımız bu tesis bunun en somut örneği. Biz biliyorsunuz 'kadın odaklı spor' diyoruz. Kadınlarımızın spora erişimini sporun tabana yayılması noktasında çok anlamlı buluyoruz. Bu anlamda da Konya'mızdaki tesislerimiz el birliğiyle, iş birliğiyle tesislerin 7/24 kullanılmasıyla farklı başarılar gelecektir” dedi. Bakan Kasapoğlu, 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın da Konya'da yapılacağını hatırlatarak, hazırlıkların hızla devam ettiğini söyledi. İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban ise törenden yapılan paylaşımlarla ilgili attığı twitinde Bakan Kasapoğlu’nu etiketleyerek, “Bisiklet sporunda zirve tesis Olimpik Veledrom’u Hollanda’da görmüş ve Spor tesislerinin başkenti Afyon’a yapmayı çok istemiştim. Konya @kasapoglu sayesinde şanslı. Bu tesisin Konya’ya ve Türkiye’ye getirisi çok yüksek olacaktır. İsabetli bir yatırım” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #spor #MehmetMuharremKasapoğlu #Burhanettinçoban #OlimpikVeledrom
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor