Afyon kızardı Tedbirlere uyalım

Dün saat 19.00 itibariyle yurt genelinde kısmi kapanma başladı. İlimizde ise vaka sayıları artmaya devam ediyor. İlimizde 27 Şubat- 5 Mart arasında vaka sayısı yüzbinde 47.63 iken 3-9 Nisan tarihleri arasında ki oran ise yüzbinde 248.2 olarak kayıtlara geçti. İlimiz turuncu listeden kırmızı listeye geçti

Afyon kızardı Tedbirlere uyalım
Afyon kızardı Tedbirlere uyalım Admin
Bu içerik 67 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda dün saat 19.00’dan itibaren yurt genelinde kısmi kapanma başladı. Kısıtlamalar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulurken koronavirüs risk haritası da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından twitterden paylaşıldı. Paylaşılan haritada yurt genelinde sadece 1 şehir sarı listede yer alırken 6 şehir turuncu listede görüldü. Yurt genelinde ki diğer şehirler ise yüksek riskli iller olarak kayıtlara geçti. İlimizde yüksek riskli gruplar arasında yer aldı.

110 BİN DOZ AŞI YAPILDI

ODAK’ın derlediği bilgilere göre ilk açıklanan haritada ilimiz orta riskli yerlerde yer alırken ikinci yayınlanan haritada yüksek riskli şehirler arasındaydı. Dün ise ilimiz kırmızı renge büründü ve çok riskli iller arasına girdi. İlimizde 27 Şubat- 5 Mart arasında vaka sayısı yüzbinde 47.63 iken 3-9 Nisan tarihleri arasında ki oran ise yüzbinde248.2 olarak kayıtlara geçti. Buna göre ilimizde ki bir aylık değişim yüzde 421 oldu. İlimizde ayrıca aşılama çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. Gazetemiz baskıya hazırlandığı saat itibariyle ilimizde 109 bin 901 kişi ilk doz, 75 bin 802 kişi de ikinci doz aşısını yaptırdı. Şu zamana kadar toplam 185 bin 703 doz aşı yapıldı. 

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#CumhurbaşkanlığıKabinesi #RecepTayyipErdoğan #Koronavirüs #odakgazetesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor