Advert
Advert
Advert

Sandıklı çiçek açıyor

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı Belediyesi bünyesinde bulunan SANJET A.Ş tarafından hayata geçirilen Jeotermal Çiçek Serasını ziyaret ederek yetkililerden konuyla ilgili bilgiler aldılar

Sandıklı çiçek açıyor
Sandıklı çiçek açıyor Admin
Bu içerik 65 kez okundu.

Jeotermal Çiçek Serasında yetiştirilen yeni mevsim çiçeklerini inceleyen Başkan Mustafa Çöl, satışına başlanacak olan tohumları da yakından inceleyerek, burada ki personele kısa bir süre fidan dikim işinde yardımcı olarak kendilerine kolay gelsin dileklerinde bulundular.Burada bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Burası Sandıklı Belediyemize ait olan Jeotermal Çiçek Seramız. Bizler burada ilçemizde Park Bahçelerimizde kullandığımız dönemlik çiçeklerimiz yetiştirilmekte. Bu çiçeklerimizden kalan zamanlarda farklı ürünlerde çalışmalar yapmaya başladık. Bunun yanı sıra tarafımızdan heyecanla karşılanan ve çok kıymetli bulduğumuz, ilçemizin olmazsa olmazı Domatesi, adına türküler yazılan Biberi ile Güre Köyümüzün meşhur patlıcanın üretilmesiyle ilgili tohumları elde ettik” dedi.

İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN

Başkan Çöl, “Geçen yıl ilk hedefimizi bu ürün gruplarının ana tohumlarını bulup bunları çoğaltmaktı. Bu aşamadan sonra burada çalışan Ziraat Mühendisimiz, yetkililerimiz, çalışanlarımız bu tohumları ilmik ilmik işleyerek bunların tohumlarını en güzel bir şekilde ortaya çıkardılar.Şimdi ise Sandıklı ilçemizde hafızalarda kalacak ve gelecek nesillere aktarabileceğimiz bir tohum bankası oluşturduk. Bundan önceki son çekimimizi Sonbaharda yapmıştık ve demiştik ki inşallah Hıdırellez sonrası bu ata tohumlarımızı ilçemizde vatandaşlarımıza hediye ederek, Domates, Biber ve Patlıcanın üretimini kendileri yapabilecekler ve tohumların gelişmesine katkı sağlayacaklar.Çok şükür bugün görüyorsunuz ki 40-45 bin Domates, 20-25 bin Biber fidanlarını görebiliyoruz ve büyüme hızı gayet güzel bir şekilde ilerliyor. İnşallah Ramazan Bayramı öncesinde çok kıymetli kardeşlerimizle buluşturacağız. Bu güzel lezzetleri vatandaşlarımızın kapılarına kadar götürmüş olacağız. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #mustafaçöl #jeotermalçiçekserası #sanjet #termal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor