Advert
Advert
Advert

DÜNYADA KOCA BİR DÖNEM

Dünya da en ok merak edilen sorular arasında yer alan en çok yaşayan hayvanlar serimizi sizler için bir araya getirdik. 400 yılı aşkın bir süredir yaşayan köpek balığından, insan ömrü kadar olan papağan hakkında merak edilen bilgiler burada

DÜNYADA KOCA BİR DÖNEM
DÜNYADA KOCA BİR DÖNEM Admin
Bu içerik 56 kez okundu.

Okyanus Midyesi

507 yaşına kadar yaşayabilen Okyanus midyesi Kuzey Atlantik Okyanusunda bulunuyor. Yemek için de avlanan bu canlı Kanuni Sultan Süleyman zamanından beri varlığını net bir şekilde sürdürmeye devam ediyor.  

Grönland Balinası  

211 Yaşında en uzun ömürlü memeli olan Grönland balinası 100 tona varan ağırlığıyla aynı zamanda en ağır canlılardan biri. Yaşı tam ölçülemeyen bu canlının aslında 245 yıl yaşadığı da söyleniyor.

Amerikan Papağanı

Amerikan Papağanları 80 yaşına kadar yaşayabilirler. Bu papağanların üreme yaşları ise 30 ila 35 yıl arasında değişir. Amerikan papağanların büyük bir çoğunluğu vahşi ortamda nesli tükenmekte ve birkaç tanesi halihazırda habitat tahribatı nedeniyle zarar görmektedirler.

Galapagos Dev Kaplumbağa

Galapagos Dev Kaplumbağasının en yaşlı olan ferdi 152 yaşında ve türünün en büyüğü olarak kaydedilmiştir. En ünlü Galapagos Kaplumbağası, Adalarda yaşayan bir alt tür olan 'Lonesome George' idir. Günümüzde yaşayan bu kaplumbağa 100 yaşında olmasına rağmen çok da sağlıklıdır.  

Grönland Köpekbalığı

Grönland Köpekbalıklarının 200 yaşına ulaşabildiği gibi 400 yıl yaşayanı da keşfedildi. Bu kadar uzun yaşamalarının sebebinin ise yılda ortalama sadece 1 cm büyüdüklerini aktaran bilim adamları, bu köpekbalığının 100 yaşında oldunlaştığını kayıtlara geçtiler. >>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#endercanlılar #hayvanlaralemi #denizcanlıları #ençokyaşayanhayvanlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor