Advert
Advert
Advert

Yardımcı’ya önemli görev

UEFA'ya üye tüm federasyonların başkan ve yöneticilerin katıldığı UEFA'nın 45. Olağan Kongresi, bugün İsviçre'nin Montrö kentinde yapıldı

Yardımcı’ya önemli görev
Yardımcı’ya önemli görev Admin
Bu içerik 83 kez okundu.

UEFA Kongresi'nde Türkiye Futbol Federasyonu'nu Başkan Nihat Özdemir, 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile Genel Sekreter Kadir Kardaş temsil etti.TFF 1. Başkanvekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, 16 sandalyeli UEFA Yönetim Kurulu'nun sekiz üyesinin belirlenmesi için yapılan oylamada 55 oyun 47'sini alarak tekrar yönetim kuruluna seçildi.

Görev süreleri 4 yıl

Yardımcı, 5 Nisan 2017 tarihinde yapılan 41. Olağan UEFA Kongresi'ndeki seçimi kazanarak UEFA Yönetim Kurulu'na girmiş ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik'ten sonra bu başarıya ulaşan ilk Türk olmuştu.Yardımcı'nın da aralarında olduğu sekiz yönetim kurulu üyesinin görev süresi 4 yıl olacak. UEFA Yönetim Kurulu'na seçilen 8 kişi ve ülkeleri şöyle: Servet Yardımcı (Türkiye), GabrieleGravina (İtalya), Karl-Erik Nilsso (İsveç), Alexander Dyukov (Rusya), David Gill (İngiltere), ZbigniewBoniek (Polonya), RainerKoch (Almanya), JustSpee (Hollanda) Kongrede ayrıca Avrupa'yı temsil etmek üzere David Martin (İrlanda), Michael Mulraney (İskoçya), KieranO'Connor (Galler) ve kadın üye EvelinaChristillin, FIFA Konseyi üyeliğine seçildi. UEFA Yönetim Kurulu’nda yer alacak Avrupa Kulüpler Birliği’nin (ECA) iki temsilcisi olarak Nasser Al-Khelaifi ve Karl-HeinzRummenigge belirlendi. 2019/20 sezonu finansal raporu ve 2021/22 sezonu bütçesinin onaylandığı etkinlikte UEFA Statüsü’nde yapılması düşünülen değişiklikler görüşüldü ve UEFA Yargı Yönetim Organları’nın yeni üyeleri tespit edildi.Bir sonraki UEFA Kongresi, 11 Mayıs 2022'de Avusturya'nın Viyana kentinde yapılacak.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#UEFA #TFF #UEFAkongresi #TürkiyeFutbolFederasyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalışmalar tamamlandı
Çalışmalar tamamlandı
Yarım elma gönül alıyor
Yarım elma gönül alıyor