HALK EKMEK GELİYOR

Afyon Belediyesi günlük 30 bin ekmek kapasiteli Halk Ekmek Fabrikası yapımı ile ilgili çalışmalarda ihale aşamasına geldi. Başkan Zeybek, ‘Afyon halkının menfaatleri doğrultusunda çalışmalarımız gece gündüz devam ediyor’ dedi

HALK EKMEK GELİYOR
HALK EKMEK GELİYOR Admin
Bu içerik 145 kez okundu.

İHALE AŞAMASINA GELİNDİ

Afyon Belediyesi halkın ucuz ekmek alabilmesi için çalışmalarını son aşamaya getirdi. Ertuğrulgazi Mahallesinde Belediye’ye ait olan bir bina ile yan parsellerinin Halk Ekmek Fabrikası kurulması için tahsisini yapan Belediye, fabrika projelerini de tamamlattı. Kısa bir süre içerisinde yapılacak ihale sonrasında Halk Ekmek Fabrikasının hızlı bir şekilde bitirileceğini söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ‘Halk Ekmek fabrikası için arkadaşlarımız Konya başta olmak üzere pek çok İl’de incelemeler yaptılar. Üretim sırasında zamanla oluşan sıkıntıların bizde yaşanmaması için en baştan bazı önlemlerimizi aldık, projeyi buna göre hazırlattık’ dedi. Fabrika üretime geçtiğinde günlük 30 bin ekmek kapasiteli olarak hizmet verecek.

FOTO ALTI: Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile ODAK İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş dün Afyon Belediyesi mutfağında incelemelerde bulundular.

HIFZISIHHA KURULU İZİN VERİRSE

Bazı basın yayın organlarında ‘Afyonkarahisar Belediyesi Halk Ekmek Büfelerini kapattı!’ şeklindeki haberlere de değinen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ‘Aynı basın yayın organları daha önce de ekmek büfeleri önünde sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşlarımızı ve uzun kuyrukları ‘Bu manzara Afyon’a yakışmıyor’ şeklinde servis etmişlerdi. İki haberde aynı kalemden çıkmadır. Bu durumu kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Ayrıca büfeler yeni kapatılmadı. 2020 yılında İl Hıfzısıhha Kurul kararıyla kapatıldı. İl Hıfzısıhha Kurulu bu ortamda yeni bir karar alır, açılmasına karar verirse de açarız’ dedi. Başkan Zeybek Belediye olarak garip gurabayı yalnız bırakmadıklarını, talep eden herkese ekmekle birlikte dört çeşit yemek verildiğini belirtti.

 

FOTO ALTI: Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile ODAK İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş dün Afyon Belediyesi mutfağında incelemelerde bulundular.

HER GÜN 4 ÇEŞİT SICAK YEMEK

Afyon Belediyesinde Ramazan Ayı öncesinde ihtiyaç sahiplerine ve yardıma muhtaç kişiler için günlük bin civarında sıcak yemek servisi yapılırken, Ramazan Ayının başlamasıyla bu sayı %50 oranında artışla bin 500’e çıktı. 4 çeşit olarak hazırlanan yemekler iftar saatine az bir süre kala adreslere Belediye ekipleri tarafından dağıtılıyor. Kent Meydanının altında Belediyeye ait olan son derece modern mutfaklarda hazırlanan yemekler öğrencilere ve yolculara da ikram ediliyor.

FOTO ALTI: Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile ODAK İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, Belediye Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş dün Afyon Belediyesi mutfağında incelemelerde bulundular.

BAŞKAN ZEYBEK İNCELEME YAPTI

Dün öğlen saatlerinde Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey ile Belediye mutfağında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, çalışanlar ile sohbet etti. Yemeklerin halkımıza sıcak bir şekilde ulaştırılması için gerekli uygulamaların yapıldığını kaydeden Başkan Zeybek, ‘Buradaki amacımız garip gurabaya elimizden geldiğince yardımcı olmaktır. Bu tesisimizde yaklaşık 25 kişi çalışmakta. Hepsi de işinin ehli arkadaşlarımız. Buradaki yemeklerin lezzeti, 5 yıldızlı oteldeki yemekler ile aynıdır. Hepsine teşekkür ediyorum’ dedi. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

#odakgazetesi #halkekmek #Pandemi #mehmetzeybek #mehmetemingüzbey #ramazanayı #afyonbelediyesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor