LİSTEYE YENİ İSİM EKLENDİ

Afyonkarahisar Belediyesi, coğrafi işaret tescili için başvuruda bulunduğu "Çullama Köfte’nin ardından şehrin yöresel lezzetlerden biri olan Velense’nin de tescil belgesini aldı

LİSTEYE YENİ İSİM EKLENDİ
LİSTEYE YENİ İSİM EKLENDİ Admin
Bu içerik 42 kez okundu.

Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafından tescil belgesi verilen 19’uncu ürün Çullama Köfte oldu.  Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, başvuru ve onay süreçleri tamamlanarak coğrafi işaret tesciline hak kazanan Velense için alınan tescil belgesinin Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını diledi.

TESCİL BELGESİ BEKLEYEN 13 ÜRÜNÜMÜZ VAR

Afyonkarahisar’ın bugüne kadar 20 ürününün tescil edildiği söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tescil sırasında bekleyen 13 ürünün olduğunu ifade etti. Afyonkarahisar'ı Türkiye'ye ve dünyaya bir gastronomi şehri olarak tanıtmaya devam edeceklerini dile getiren Mehmet Zeybek; ”Afyonkarahisar, tarihin, mermerin, termalin ve lezzetin başkenti olan bir şehir. UNESCO tarafından gastronomi alanında dünyanın 36. ülkemizin üçüncü tescilli şehriyiz. Şehrimizin lezzetlerinden Velense’nin tescil belgesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#kültürellezzetler #afyonkarahisarbelediyesi #mehmetzeybek #türkpatent #gastronomişehriafyonkarahisar #UNESCO
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Öncelik iş sağlığı ve iş güvenliği
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor
Değişim Tüm Hızıyla Devam Ediyor