Spor şehri oluyoruz

İlimizde göreve başladığı günden itibaren gençlere büyük önem veren Vali Gökmen Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ilimizde yapılacak yatırımları bir video ile paylaştı. “Afyonkarahisar spor kenti oluyor” diyen Vali Çiçek, “Bu yıl spor yatırımları yılı olacak” dedi

Spor şehri oluyoruz
Spor şehri oluyoruz Admin
Bu içerik 99 kez okundu.

Mayıs ayının ilk haftasında ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan ilimiz ile ilgili önemli spor yatırımları koparan Vali Çiçek bu yılın ilimizde spor yatırımları ılı olacağını duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Vali Çiçek, “Afyonkarahisar spor kenti oluyor. Afyonkarahisar iddialı bir şehirdir demiştik.Spordada iddialıyız. Türkiye'nin spor şehri olacağız. Çok yakında ulusal ve uluslararası bir çok organizasyona ev sahipliği yapacağız. Bunun için hep beraber hazırlanıyoruz.Teşekkürler Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu” dedi.

118 YENİ YATIRIM 

Bir video paylaşan Vali Çiçek bu yıl ilimize yapılacak spor yatırımlarını şöyle sıraladı; “Şehir merkezine kano tesis, Sultandağı’na gençlik merkezi, Frigya Atlı Spor Tesisi, il merkezi ve ilçelere toplam 150 pota, 11 basketbol ve voleybol sahası, il merkezi ve ilçelere toplam 28 halı saha, il merkezi ve Sandıklı, Dinar ile Çay ilçelerine yüzme havuzu. 13 ayrı gençlik merkezi, 7 futbol sahası, 8 spor salonu, Kocatepe Spor Kompleksine Spor Lisesi ve Amatör Spor Tesisleri. İl merkezine Okçuluk Tesisi, yine il merkezine Gençlik Ofisi yapılacak. Bu yıl ilimize toplam 118 yeni yatırım yapılacak” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#gökmençiçek #FrigyaAtlıSporTesisi #MehmetMuharremKasapoğlu #gençlikvesporbakanlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı