TÖREN ÇOŞKUSU EVLERE TAŞINDI

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Covid-19 salgını nedeniyle kısıtlı olarak kutlanacak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu tören alanlarından evlere taşındı

TÖREN ÇOŞKUSU EVLERE TAŞINDI
TÖREN ÇOŞKUSU EVLERE TAŞINDI Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

Her yıl çeşitli etkinliklerle tören alanlarında coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl kısıtlı olarak kutlandı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü; Bu kapsamda her yıl alanları dolduran vatandaşlarımızın bayram sevincini doyasıya yaşamaları ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamaları için online ortamdan izleyebilecekleri tören düzenledi. Tam kapanma öncesinde Tınaztepe Spor Salonu’nda yapılan hazırlıklarla çekilen törende Afyonkarahisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterileri, Gençliğe Hitabe’nin okunması, Gençliğin ataya cevabının okunması, Şiir Okumaları, Gençlik Merkezi müzik ekibinin müzik dinletileri, jimnastik, tekvando ve karate gibi sportif gösterileri yer aldı.

Kutlamaların evlerde yapılacağını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci; “Her yıl tören alanlarında coşkuyla icra ettiğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını bu yıl evlere taşıyoruz. Salgın hastalıkla mücadele ettiğimiz bu dönemde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Tınaztepe Spor Salonu’nda kutlama töreni hazırladık. 19 Mayıs günü online ortamda yayınlanacak olan kutlama etkinliklerini tüm vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Aynı zamanda 19 Mayıs 2021 saat 19.19’da tüm halkımızı balkondan İstiklal Marşımızı okumaya davet ediyorum” dedi. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bu akşam saat 19.19’da tüm Afyonkarahisarlı vatandaşlar balkonlarından İstiklal Marşı okumaya davet edildi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#19Mayıs #AtatürküAnmaGençlikveSporBayramı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı