Advert

Tarih gün yüzüne çıkıyor

Binlerce yıllık tarihe geçmişe sahip olan İlimiz Dinar İlçesinde tarihi güzelliklerin ortaya çıkarılması için çalışmalar başlatıldı

Tarih gün yüzüne çıkıyor
Tarih gün yüzüne çıkıyor Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, Afyonkarahisar Müze Müdürü Mevlüt Üyümez ve Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Bilgin İncirli Mahallesi’nde eskiden hastanenin bulunduğu alanda başlayacak olan kazı çalışmaları öncesinde yerinde incelemelerde bulundular.Yapılacak olan kazı çalışmaları ile ilçede bulunan tarihi dokular da gün yüzüne çıkacak. Yetkililer İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’ya inceleme yapılan alanda ilçede geçmişte yaşayan uygarlıklara dair birçok tarihi dokunun yer aldığını belirttiler.

ÇOK ZENGİN BİR İLÇE

İlçenin geçmiş dönemden bugüne birçok uygarlığa ev sahipliği yaptığını belirten Belediye Başkanı Nihat Sarı, “Dinarımız tarih yönünden çok zengin bir ilçedir. İlçemizde Apameia Antik Tiyatro kazıları da devam ediyor. Aynı zamanda eskiden hastanenin bulunduğu alanda da başlayacak olan kazı çalışmaları ile Dinarımızın tarihi gün yüzüne çıkmış olacak. Kazı çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından yurtiçinden ve yurtdışından birçok vatandaşımızda bu alanlara ziyaretler gerçekleştirecek. Böylelikle ilçemizde ekonomi alanında biraz daha fazla hareketlilik olmasını hedefliyoruz” dedi.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#ApameiaAntikTiyatrokazıları #nihatsarı #selamikapankaya #mevlütüyümez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehidimiz dualarla anıldı
Şehidimiz dualarla anıldı
Kabul mektubu geldi
Kabul mektubu geldi