ODAK’ın Afyon’a hizmetleri büyüktür

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ODAK’ın 27’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Odak Gazetesi Sahibi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti.

ODAK’ın Afyon’a hizmetleri büyüktür
ODAK’ın Afyon’a hizmetleri büyüktür Admin
Bu içerik 71 kez okundu.

ODAK’ın Afyon’a hizmetleri büyüktür

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri ODAK’ın 27’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla Odak Gazetesi Sahibi Mehmet Emin Güzbey’i ziyaret etti.

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ve Yönetim Kurulu Üyeleri H. Hakkı Özsoy, M. Emin Birliktir, Mehmet Abdioğulları, Hakan Dilek ve Faruk Kılınç, Afyonkarahisar’da yayın hayatını sürdüren Odak Gazetesinin 27’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle Odak Gazetesi Sahibi Mehmet Emin Güzbey, Genel Yayın Yönetmeni Rabia Güzbey ve çalışanlarını ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

BİRLİK VE BERABERLİĞE KATKISI BÜYÜK

Ziyarette konuşan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt, Odak Gazetesinin basın camiasında 7 günlük gazete ile birlikte önemli köşe taşlarından bir tanesi olduğunu ifade ederek, “Bugüne kadar sürdürdükleri başarılı yayın hayatını bundan sonrada devam etmesini diliyoruz. Tüm basın camiası olarak bu birliktelik ve beraberlik çalışmalarındaki katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Odak Gazetesi geçmişten bugüne emeği geçen herkese birkez daha tebriklerimizi sunuyoruz” dedi.

HİZMET YOLUNDA DAHA NİCE YILLAR

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Türker, Odak Gazetesinin yıllardır Afyonkarahisar’a basınına hizmet ettiğini söyleyerek, “Bu hizmeti Mehmet Emin Güzbey önderliğinde yapılmaktadır. Malumlarınız olduğu üzere Afyonkarahisar Basın Yayın Derneğinin kuruluşunda da Duayen Gazeteci H. Hakkı Özsoy önderliğinde gerçekleştirilen Basın Birliğinde Odak Gazetesi ve Mehmet Emin Güzbey’in önemli bir rolü olmuştur. Aynı zamanda basın sektöründe hizmetlerinin devamında Kanal 3’ün yönetim Kurulunda da yer alarak bir işbirliği yaparak, gazetelerimizin hizmete devam etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Odak Gazetesine hizmet yolunda daha nice yıllar diliyorum” diye konuştu.

NİCE MUTLU YILLAR DİLİYORUM

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Akar, çok uzun yıllardır Odak Gazetesinde köşe yazarı olarak ekibin içerisinde yer aldığını ifade ederek, “27’inci yaşı delikanlılık yaşını yaşayan bir gazetemizdir. Tabi bu dönemde gazeteyi yaşatmak, daha doğrusu yazılı, görsel, işitsel ve internet medyası olmak üzere yaklaşık 15-16 aydır devam eden ekonomik kriz ve pandemi sürecini göz önüne aldığımız zaman böyle bir dönemde gazeteciliğin, basın sektörünün ayakta kalması çok zor ama bu zorluğu başarmak için Odak Gazetesi başta olmak üzere diğer gazeteler çaba gösteriyorlar. Ben emeği geçen başta Mehmet Emin Güzbey olmak üzere tüm çalışanlarını tebrik ediyorum, kutluyorum ve daha nice mutlu yıllar diliyorum” ifadelerini kullandı.

ODAK GAZETESİ ÇEYREK ASRI DEVİRDİ

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Abdioğulları ise Odak Gazetesinin kuruluşunu bildiğini söyleyerek, “Mehmet Emin Güzbey’i tanımadan önce Afyonkarahisar’da haftalık bir gazete çıkarılacağı söylendi. “Kim çıkaracak” dediğimde “Sarrafın birisi çıkaracakmış” dediler. Bizde  “Sarraf bu işten ne anlar gitsin altınını satsın” dedik. Ama sarraflık  sadece altın işlemeyle olmuyor. Şekli işlemeyle de sarraflık oluyor. Mehmet Emin Güzbeymihmanlığında kardeşleri ile birlikte çıkan Odak Gazetesi çeyrek asrı devirdi” dedi.

ODAK’I HAFİFTEN KISKANIYORUM

Mehmet Emin Güzbey ve Odak Gazetesi ile çeyrek asır içerisinde fırtınalı güzel, çirkin birçok anısı olduğunu hatırlatan Abdioğulları, “Geldiğimiz noktada gerçekten hani yeni bir fidanı dikersinizde meyve vermeye başlar şuanda en verimli günlerini ve şehrimize en verimli katma değer projeleri, manşetlerini Odak Gazetesinde görmek mümkün. Gerçekten hoş bir seda bırakarak bundan sonraki yayın hayatına devam edeceğini düşünüyorum. Kadrosu da bu anlamda değişmedi. Gazetelerde ve medya dünyasında kadrolar çok önemlidir. Yazı İşleri Müdürü, muhabirler.  Hani fotoğraf makinesini eline verip de yollamak yerine gerçekten bedel ödeyerek sigortasını, basın mesleğinin getirmiş olduğu avantajları personeline yansıtarak, besleyerek birçok çırakta çıkardı. İnşallah bundan sonra bu güzel hizmetlerine devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü Mehmet Emin Güzbey ile 2-3 yıldır görüşmemizde benim bile beğenime yani hafiften kıskanıyor diye bilirsiniz. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

BAŞARILI ÇALIŞMALAR DİLİYORUM

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Onursal Başkanı Hacı Hakkı Özsoy ise “Yerel basınımızın güzide basın mensuplarından Odak Gazetesinin kuruluş yıldönümünü hayırlara vesile olmasını bundan sonra başarılı çalışmalarına devam etmesini diliyorum” diye konuştu. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi M. Emin Birliktir de, Odak Gazetesinin 27’inci yaşını kutlayarak, bundan sonraki yayın hayatında başarılar diledi. Birliktir, Odak Gazetesinin Afyonkarahisar’a hizmetlerinin büyük olduğuna dikkat çekti. Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kılınç, “Odak Gazetesinin yıllardır başarılı çalışmalarından dolayı kendilerini kutluyorum. Yeni yaşları hayırlı olsun. Afyonkarahisar gündemini sürekli gündeme taşıyan Odak Gazetesine başarılar diliyorum.”

BELLİ BİR İVME KAZANMIŞTIR

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Dilek ise,“Afyonkarahisar’ın kanaat önderlerinden olan Odak Gazetesinin yayın hayatında başarılar diliyorum. Mehmet Emin Güzbey’in sayesinde belli bir ivme kazanmıştır hayırlı olsun” dedi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Odak gazetesi İmtiyaz Sahibi Mehmet Emin Güzbey, Odak Gazetesinin çok güç şartlarda kurulduğunu belirterek, herkesin bilmediği bir anısını paylaştı.  Güzbey, “Rahmetli Şükrü Küçükkurt, gazete günlük yayın hayatına geçerken bana en büyük desteği veren bir kişiydi. Yine rahmetli İbrahim Küçükkurt, yine kimse bilmez, zaman zaman gelir kendi gazetesi Kocatepe olmasına rağmen bizim gazetede bazı hatalarımızı tashihlerimizi daha gazete çıkmadan önce bizzat eline kalem alır yapardı. Her ikisine de Allah’tan  rahmet diliyorum. İki önemli gazete Türkeli, Kocatepe ve diğer gazetelerimiz Türkeli ve Kocatepe’den biz çok şeyler öğrendik. İki gazetenin yol çizgisi bizimle aynı çizgide oldu. Onlarla birlikte memlekete hizmet etmek için gayret ettik” dedi.

AFYON’A DAHA DA GÜÇ VERECEK

Gazeteciliğin para kazandıran bir meslek olmadığını söyleyen Güzbey, sözlerine şöyle devam etti: “Ama Allah’a şükür evimize ekmeğimizi götürdük. Onlarca kişi burada istihdam ve birçok kişiye de okul olan bir yer oldu. Mehmet Abdioğlları’nın söylediği gibi ilk yıllarda herkes ne işi varmış gazetecilikte dediler ama anlımızın akıyla bugünlere geldik. Ben de bugün burada bir misafirim gazete artık 2’inci hatta 3’üncü kuşağında ama inşallah bu çınar şeklinde Türkeli, Kocatepe ve diğer gazetelerimiz gibi Afyonkarahisar’a hizmet etmeye devam etsin en büyük dileğimiz odur. Bizler bugün varız yarın yokuz. Önemli olan memlekete faydalı olabilmek. Bugün geriye baktığımız zaman şu yatırım yapılmasında bizimde az çok çorbada tuzumuz var diyebiliyoruz. En büyük kıvanç budur. Sabah eski çalışanlarımızdan bir arkadaşımız telefonla aradı çok güzel şeyler söyledi. En büyük mutluluk budur. Eski valilerimiz, bakanlarımız aradılar. Hoş seda bırakmak ümidiyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bakın Yayın Derneği’nin tüm kadrosu burada bu birliktelik Afyonkarahisar’a güç veriyor daha da güç verecek” diye konuştu. >>GÖKHAN KOCAASLAN

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezer Küçükkurt ODAK’ın 27’inci kuruluş yıldönümü H. Hakkı Özsoy M. Emin Birliktir Mehmet Abdioğulları Hakan Dilek Faruk Kılınç Mehmet Emin Güzbey Rabia Güzbey
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı