Advert

BİR TELEFONU YETTİ

Cuma günü ATSO Meclis Salonunda önemli bir toplantı yapıldı. Vali Çiçek Başkanlığındaki toplantıda, geliri Afyonlu öğrencilere burs olarak dağıtılacak olan albikere.com sitesi tanıtıldı ve Afyonlu işadamlarının görüşleri alındı. Toplantıda kargo fiyatlaması ile ilgili bir sorun ortaya konduğunda, Vali Çiçek telefonla PTT Genel Müdürünü aradı ve Afyon için indirimi anında sağladı. Valinin bu görüşmesi, ‘Valimiz para biriktirmemiş, dost biriktirmiş’ yorumlarını yaptırttı

BİR TELEFONU YETTİ
BİR TELEFONU YETTİ Admin
Bu içerik 73 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyon’dan Türkiye Markası Doğuyor

Afyon’dan Türkiye’de ilk ve örnek olacak bir proje daha hayata geçiyor. Elde edilecek gelirle üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlanacak.İlimizde üretilen her ürünün ve Türkiye’de üretilenher markanın ürünlerinin E-Ticaret üzerinden tüm Türkiye’ye pazarlanacağı albikere.com adlı İnternet sitesi Vali Gökmen Çiçek’in katıldığı toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Böylesine lütuflarla süslenen kaç şehir vardır?

AfyonValiliği, Afyon Belediyesi, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Afyon

Eğitim Vakfı, STK’lar ve iş insanlarının iş birliğiyle hayata geçirilen projeyle hazırlanan internet sitesi ile ulusal ve yerel her marka ürün e-ticaret üzerinden satışa sunulacak.Toplantıda konuşan ve Afyon’un var olan potansiyeli ile iddialı bir şehir olduğunu vurgulayanVali Gökmen Çiçek,‘Ben Afyon’a geldiğim günden bugüne her konuşmamda gizemli şehirAfyon diyorum. Aynı şekilde her kurumumuz bu sloganı kullanıyor. Bunu laf olsun, şehrin bir slogana

ihtiyacı var slogan bulalım diye söylemiyoruz. Afyon gerçekten çok farklı bir havası olan, birçok marka ürünü olan iddialı bir şehir. Türkiye’de birçok ilin nevi şahsına münhasır ürünleri var.Kimisinde birkaç ürün var. Kimisinde iki ürün var. Biz rekabet etmek çabasında değiliz ancakAfyon’da bizler rekabet edeceğimiz ürünleri saymakla bitiremiyoruz. Termal diyoruz,mermer diyoruz, yumurta diyoruz, kaymak diyoruz, sucuk, haşhaş, kiraz diyoruz ve hemen hemen herüründe Türkiye birinciliğimiz var. Cenab-ı Allah’ın böylesine lütuflarla süslediği kaç şehir vardır bilmiyorum. Altında termal, mermer, üstünde her türlü tarımın yapıldığı bir il. Yolların kavşaknoktasında bambaşka bir şehirdeyiz’ dedi.

Türkiye’nin Tanıdığı Bir Site Olsun İstiyoruz

Son dönemde farklı bir çalışma sistemi içerisinde hareket edildiğine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek:‘Tüm kurumlar, hep birlikte bu şehir için el e ele verdik çalışıyoruz. Bu ilde sizi ilgilendiren her şeybizleri de ilgilendiriyor. Vatandaşı ilgilendiren her iş bizi ilgilendiriyor. Hiçbir konuya bu bizimkonumuz değil anlayışı ile bakmıyoruz. Ticarete, turizme bakınca Afyonkarahisar’ı bir bütün olarakpazarlamamız gerektiğini fark ettik. Pandemiye rağmen ülke genelinde ve Afyon’da eticaretin bu alanda bir yükselişin olduğu dönemdeyiz. Biz Afyon ürünlerinin Türkiye’deherkes tarafından bilinen, aranan, sadece bu şehre ait olmayıp tüm Türkiye’nin yakından tanıdığımarka bir e-ticaret sistemi kurmak istiyoruz. Bu projeye başlarken çift taraflı kazanç elde etmekistedik. Hem iş insanları hem üretenler hem de Ticaret ve Sanayi Odamızın aldığı komisyon ile öğrencilerimize burs imkanı sağlayacağız. albikere.com adlı internet sitemiz ile tüm şehir e-ticaretegiriyoruz. Şehrimize hayırlı, uğurlu olsun’ dedi.

 

FOTO ALTI: Afyonkarahisar'da üretilen her ürünün ve Türkiye’de üretilenher markanın ürünlerinin E-Ticaret üzerinden tüm Türkiye’ye pazarlanacağı albikere.com adlı İnternet sitesi kamuoyuna tanıtıldı.

 

PTT Genel Müdürü ile görüştü

Toplantı sırasında işadamlarının ayrı ayrı görüşlerini alan Vali Gökmen Çiçek, bir işadamının kargo fiyatlandırmasının yüksekliğine dikkati çekmesi üzerine PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’i cep telefonuyla aradı ve bir süre görüştü. Daha sonra görüşmesini oradaki katılımcılara aktaran Vali Gökmen Çiçek, ‘PTT  Genel Müdürü iyi bir dostumdur. Şimdi kendisi ile görüştüm. Biz zaten bu sitemiz için uygun bir fiyat almış idik. Türkiye’deki en ucuz fiyat. Ama bazı ürünlerin fiyatları gayet düşük. Kargo fiyatı da üzerine ilave olunca rekabet imkanı olmayabilecek bahsedildiği gibi. Ben kendisinden bu konuda şimdi sözü aldım. Daha uygun bir rakam için çalışacaklar ve bildirecekler’ dedi. Vali Çiçek’in bu sözleri salonda alkış alırken, bazı katılımcılar, ‘Valimiz para biriktirmemiş, dost biriktirmiş. Her yerde dostu, arkadaşı var. Bunun yararını Afyon olarak görüyoruz’ dediler.

FOTO ALTI: Afyon Ticaret ve Sanayi Odasıev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl GenelMeclisi Başkanı Burhanettin Çoban, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, iş insanları, STK’larve basın mensupları katıldı.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetzeybek #nurullahokumuş #atso #hüsnüserteser #gökmençiçek #albikere.com
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehidimiz dualarla anıldı
Şehidimiz dualarla anıldı
Kabul mektubu geldi
Kabul mektubu geldi