Advert

En yakın rakibimize fark attık

Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğu Eğitim Bir-Sen’in, Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi olarak üye sayımızı 5 bin 587’ye çıkararak yetkimizi perçinledik” dedi

En yakın rakibimize fark attık
En yakın rakibimize fark attık Admin
Bu içerik 72 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Yazılı bir açıklamada bulunan Eğitim Bir-Sen Afyon 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, “24 Mayıs 2021 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe başta olmak üzere, 17 ilçemizin tamamında Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanı bu yıl bir kez daha tescillendi. 4 bin 688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5 bin 587 üye sayısıyla en yakın rakibimize 3 bin 499 fark attık.

MÜCADELEMİZ DEVAM EDİYOR

Soylu mücadelemizde istikrarlı büyümemiz devam ediyor” diyen Arslan, “Soylu mücadelemizde devam eden istikrarlı büyümemiz; yolumuza takoz koymak isteyenlere verilen en güzel cevap, eğitim çalışanlarının haklarını gündelik hesaplara kurban etmeye çalışanlara atılan yerinde bir şamar, sendikacılığı çamur atmaktan ibaret zanneden, kırıp döken anlayışa verilen önemli bir ders olmakla beraber, inanmışlık ve adanmışlıkla harmanlanan teşkilatçı anlayışımızın, tek yürek olan 5587 kardeşimizin başarıya attığı ortak imzasıdır. Yetkinin ve inanmışlığın getirdiği gücümüzle bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki süreçte de eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarına çözüm üretmeye ve ilimizin eğitimde hak ettiği yeri bulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimiz gibi, milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline harp ilan edenlerle mücadelemize; milletimizin değerlerine ve memleketimizin istikbaline kastedenler tarihin karanlık sayfalarına gömülene kadar kararlılıkla devam edeceğiz. İlkeli sendikacılık zemininde istikrarlı büyümeyi sağlamış durumdayız. Eğitim Bir-Sen’in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir”

DİĞER SENDİKALAR KÜÇÜLDÜ

Eğitim Bir-Sen’in büyürken rakiplerinin küçüldüğünü söyleyen Arslan, “Eğitim çalışanlarının sıkıntılarıyla ilgilenmeyen, yeni kazanımlar elde etmek için çalışmayan, üyelerinin hak ve menfaatlerini dahi korumaktan aciz olanlar kaybetmişlerdir. Çözüm odaklı değil problem odaklı çalışan, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar kaybetmeye mahkûmdur.  Eğitim Bir-Sen’e artarak devam eden bir teveccüh vardır. Eğitim Bir-Sen de  kendine gösterilen teveccühün hakkını vermeye devam edecektir. Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, gücüne güç katmaya devam edecektir”

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#eğitimbirsen #afyonkarahisar #sedikacılık #mustafaarslan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE