Advert

Suç örgütüne 9 tutuklama

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri hafta sonu şafak vakti ile yaptığı operasyonda 6’sı emekli polis memuru olmak üzere toplam 8 şehirde 51 kişiyi gözaltına almıştı. Mahkemeye sevk edilen şahıslardan 9’u tutuklandı

Suç örgütüne 9 tutuklama
Suç örgütüne 9 tutuklama Admin
Bu içerik 99 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Silah ve Mühimmat Ticareti yapan şahısların deşifresine yönelik yapılan çalışmalarda, projeli dosya kapsamında yapılan fiziki ve teknik takipler neticesinde yapılan ara yakalamalar sonucu; 10 adet ruhsatsız tabanca, 559 adet tabanca fişeği, 16 adet şarjör ve 5 adet silah aparatı ele geçirilmişti.

8 ŞEHİRDE BASKIN

Bu kapsamda soruşturmayı derinleştiren ve Cumartesi günü şafak vakti düğmeye basan İl Emniyet Müdürü Ali Temiz önderliğinde ki Emniyet güçleri operasyon düzenlemişti Afyonkarahisar merkezli 8 ilde Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak, örgüt faaliyeti çerçevesinde silah ve mühimmat ticareti yapmak, suç üstlenme suçlarından haklarında soruşturma yürütülen 6 emekli polis memurunun da aralarında bulunduğu toplamda 52 şüpheli şahsa ait 67 adrese yönelik 350 personelin katılımıyla eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmişti. Dosya şüphelisi şahıslardan 51’u yakalanarak gözaltına alınarak ilimize getirilmiş ve sorgulanmıştı.

ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Baskın sonrası 67 adreste yapılan aramalarda ise 1 adet kalaşnikof saldırı tüfeği, 22 adet ruhsatsız tabanca, 6 bin 608 adet tabanca fişeği, 40 adet ruhsatsız av tüfeği, 36 adet kurusıkı tabanca, 1 539 adet av tüfeği fişeği, 457 adet kurusıkı tabanca fişeği, 177 ader şarjör, 71 adet silah aparatı, 9 adet kesici-delici alet, 44 adet farklı kişiye ait tabanca ruhsatı, 13 adet tarihi eser, 1 adet polis telsizi, 27 kök kenevir bitkisi ile suçtan elde edildiği düşünülen 10 bin TL para ele geçirilmişti.

12 KİŞİYE ADLİ KONTROL

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak, örgüt faaliyeti çerçevesinde silah ve mühimmat ticareti yapmak, suç üstlenme” suçlarından gözaltına alınan 51 şahsın 30’u  serbest bırakılmış, 12 şahıs adli kontrol şartı ile serbest kalırken Hurşit K., Halil G., Ümmühan A., Mehmet G., Abdil B., Mehmet Ş., Basri E., Ahmet İ. İle Fatma Nur S. ise tutuklanarak cezaevine konuldular.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#odakgazetesi #afyonemniyet #suçörgütü #cezaevi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE