Gurbetçilerimiz yalnız değil

Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici il programları kapsamında Eskişehir’de bir dizi ziyaretlerde ve incelemelerde bulundu

Gurbetçilerimiz yalnız değil
Gurbetçilerimiz yalnız değil Admin
Bu içerik 73 kez okundu.

Emirdağ İlçe Kaymakamı Osman Bilici ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Eskişehir ili programları kapsamında ilk olarak Avrupa Birliği Türkleri Kültür ve Dayanışma Platformu Başkanı Sebahattin Tetik’i ve 2003 -2008 yılları arasında Belçika Federal Meclisi’nde Milletvekilliği yapan Cemal Çavdarlı’yı ziyaret etti. “Emirdağlı gurbetçilerimiz yalnız değil, desteğimiz her zaman sürecek.” sözleriyle Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimize mesaj veren Kaymakam Osman Bilici, “Hemşerilerimizin yaşadığı sıkıntıları hep beraber gidereceğiz. Yurt dışındaki STK’larımız ile temaslarımız devam ediyor. Her bir hemşerimizin yaşadığı sıkıntıları kısmen de olsa gidermek için yoğun bir gayret göstereceğimizi sizlere de ifade etmek istiyorum. Ayrıca Türkiye ile Avrupa arasında bir köprü olmak adına bu derneği kuran Platform Başkanımız Sayın Sebahattin Tetik’i Bey’e, gayretli çalışmalarında dolayı tebrik ediyorum” dedi.

BÖLGE MÜDÜRÜNE ZİYARET

Kaymakam Osman Bilici ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, İller Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Mehmet Akan’ı makamında ziyaret ederek, kurumun faaliyetleri hakkında bilgi aldılar. Yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler veren Bölge Müdürü Akan, Yerel yönetimlerin yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre hayatı için; içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu isale hattı projelerine destek verdiklerini dile getirdi. Kaymakam Osman Bilici ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı hemşehrimiz Hasan Hüseyin Köksal’ı makamında ziyaret ederek, istişarelerde bulundu. Kaymakam Bilici, sağlık çalışanlarının ülkemizde önemli bir görev üstlendiklerini ifade ederek, “Salgın sürecinde üst düzey bir gayret gösteren sağlık çalışanlarımızın her zaman yanındayız” dedi.

AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kaymakam Osman Bilici ve beraberindeki heyetin son durağı Orman Bölge Müdürlüğü oldu. Kaymakam Osman Bilici ve Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Eskişehir ili programları kapsamında son olarak Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel’i makamında ziyaret ederek, Bölge Müdürlüğüne bağlı fidanlık alanında incelemelerde bulundular. Kaymakam Bilici ve beraberindeki heyet fidan üretim çalışmaları hakkında Bölge Müdürü Temel’den bilgi aldılar. Son yıllarda ağaçlandırma çalışmalarına ağırlık verildiğini belirten Kaymakam Bilici, Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde Tarım ve Orman Bakanlığının destekleriyle devam eden ağaçlandırma çalışmalarının Emirdağ’da da başarıyla yürütüldüğünü ifade ederek, “Emirdağ’ına birçok alanda hizmet etmeye devam ediyoruz. Bunlardan biri de ilçenin yeşil bir doğaya kavuşması ve çevre bilincinin oluşmasıdır. Amacımız, bizden sonraki gelecek nesillere yeşil bir şehir bırakmaktır” dedi. Programa; Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#osmanbilici #serkankoyuncu #stk #yeşilbirgelecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı