Afyon bizim için çok kıymetli

Programları kapsamında ilimize gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Millet Bahçeleri İlk Fidanıyla Buluşuyor Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Bakan Kurum, “3. kez ziyaret etmekten şeref duyduğumuz Afyonkarahisar’ımızın tarihi; şan ve şereflerin tarihidir”

Afyon bizim için çok kıymetli
Afyon bizim için çok kıymetli Admin
Bu içerik 86 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Bu şehre hizmet etmek; boynumuzun borcu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelerek değerlendirmelerde bulundu. Millet Bahçeleri İlk Fidanıyla Buluşuyor Töreni’ne katılan Bakan Kurum burada önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurum, “Bu aziz şehir; Anadolu’nun ve Kudüs’ün kilididir” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Afyonkarahisar, bizim için çok kıymetli. Bu şehre hizmet etmek; boynumuzun borcu. Bu istiklal şehrini en güzel şekilde istikbale taşımak hepimizin vazifesi, sorumluluğu” dedi.

ÖNEMLİ KARARLAR ALDIK 

Afyonkarahisar’ın Anadolu’nun ve Kudüs’ün kilidi olduğuna dikkat çeken Bakan Murat Kurum: “Bugün 3. kez ziyaret etmekten şeref duyduğumuz Afyonkarahisar’ımızın tarihi; şan ve şereflerin tarihidir. Kudüs’ü işgale giden Haçlı Ordularını engelleyen de; Anadolu’yu işgale yeltenen Yunan ordularına ‘Geçemezsin dur’ diyen de Afyonkarahisar’dır, Afyonkarahisar’ın kahraman evlatlarıdır. Bu aziz şehir; Anadolu’nun ve Kudüs’ün kilididir. Bugün bu inançla, bu duygularla buradayız. Bu duygularla, sizlerin misafiriyiz. Biraz önce; saygıdeğer Bakanımız Veysel Eroğlu ağabeyimizle, Valimiz, milletvekillerimiz, Belediye Başkanımızla; son derece kapsamlı bir değerlendirme toplantısı yaptık, çok önemli kararlar aldık. Ve birazdan, hepsinin müjdesini sırasıyla sizlerle paylaşmanın; heyecanını, mutluluğunu, gururunu yaşayacağız. Tüm projelerimiz; Afyonkarahisarlı kardeşlerimiz için, ülkemiz için, milletimiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#muratkurum #veyseleroğlu #afyonkarahisar #KUDÜS
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı