Advert

Şahin güven tazeledi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) 2021 Yılı Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yeniden TBB Başkanlığına seçildi. Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te katıldı

Şahin güven tazeledi
Şahin güven tazeledi Admin
Bu içerik 83 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin başkanlığında ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla Ankara’da yapılan toplantıda çok sayıda belediye başkanı ve meclis üyesi de hazır bulundu.Toplantıya yoğun programından dolayı katılamayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da bir telgraf ileterek desteklerini bildirdi.Açılış konuşmasına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür ederek başlayan Başkan Şahin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların pandemi sürecinde aksayan eğitimlerinin telafisine yönelik hayata geçirilen projenin çok önemli olduğunu kaydederek bu süreçte belediyelerin öğrencilerin eğitimine destek veren çalışmalarına değindi.

Birlikte rahmet var

Türkiye Belediyeler Birliğinin Cumhuriyet tarihinin en güçlü kurumlarından biri olduğunun altını çizen Şahin, “Birliğimiz, ‘demokrasi yerelde başlar’ anlayışıyla herkesin masada olduğu, herkesin görüş ve fikirlerini paylaştığı bir birliktir. Büyük bir küresel sorunla karşı karşıya kaldığımız bu süreçte çözüm odaklı, ‘birlikte rahmet var’ anlayışıyla çalışan bir birliktir. Bu birliği kuran bugüne kadar getiren herkese şükranlarımı sunuyorum. Bugün aramızda olmayan başkanlarımızı rahmetle anıyorum.” ifadelerini kullandı.Dünyanın zor bir dönemden geçtiğini hatırlatan Şahin, “Hepimiz zamanın ve mekânın şahitleriyiz. Küresel bir sorunla karşı karşıyayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ulusal bir mücadele veriyoruz. Bugün yine çıkacak Bakanlar Kurulu kararlarını bekliyoruz. Çıkan genelgelerin en önemli uygulayıcısı belediyeler. Çok zor bir dönem; gelirler azaldı, giderler arttı, beklentiler yüksek. Toplumun iyileşmesi lazım. Bütün belediyelerimizin bu dönemde ‘sevgiyle, paylaşarak, birlikte iyileşeceğiz’ düşüncesiyle nasıl bir gayret gösterdiğine şahidiz. Tünelin ucu göründü. Allah’ın izniyle bu süreçten en az zararla çıkacağız” dedi.

BÜYÜK BİR GAYET SARF EDİYORLAR

Toplantıya belediyelere teşekkür etmek üzere katıldığının altını çizen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bütün belediyeler çocukların eğitim, öğretim ve sosyal hayatlarını nasıl güzelleştiririz, nasıl iyileştiririz nasıl destek oluruz diye çok büyük bir gayet sarf ediyorlar. Bu gayretleri sürekli izliyoruz. Karşılıklı temas ve iş birliği halindeyiz. Böyle bir küresel salgın döneminde eğitimin önemi aslında çok daha bilinçli bir şekilde açığa çıktı.” dedi. Belediyelerin pandemi sürecindeki eğitim çalışmalarını hatırlatan Bakan Selçuk, “Okulların sadece bilimsel bilgilerin kazanılması olmadığı çocukların birbirileriyle etkileşim kurması, okula gitmesinin, sosyalleşmesinin, arkadaşlıklarının, öğretmen-veli ilişkisinin ne kadar kritik olduğunu ve bu toplumun yaşama sevinciyle mutluluğuyla ilgili olduğunu çok rahatlıkla görme imkânımız oldu. Yeniden toparlanma ve yeniden düşünme fırsatımız oldu. Sizlerin de bu konudaki destekleri; tablet desteği, diğer sosyal destekler, bir takım eğitim yayınlarının bastırılması, dağıtılması vs gibi. Bunların her biri için sonsuz teşekkür borçluyuz, sağ olun var olun.” dedi.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

Yapılan oylama neticesinde encümen üyeleri belirlendi. Buna göre; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkkılıç, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz TBB encümen üyeliğine seçildi. >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#tbb #fatmaşahin #mehmetzeybek #ziyaselçuk
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE