Zan altında kalırsınız

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in bazı Milletvekillerine ayda 10 bin dolar verdiği iddiasına net bir şekilde cevap veren Gelecek Partisi Lideri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Afyon’dan seslendi. “Gelin kimse çıkarın bu milletvekilini ortaya bu lekenin temizlenmesi yazım. Yoksa hepiniz zan altında kalırsınız” dedi.

Zan altında kalırsınız
Zan altında kalırsınız Admin
Bu içerik 95 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Akrones  Termal Otelde basın mensuplarının karşısına çıkan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ahmet Davutoğlu, Afyonkarahisar ve Türkiye gündemini değerlendirdikten sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.  Bir basın mensubunun Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in bazı siyasilere ayda 10 bin dolar verdiği ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un bu iddialar ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yazılı ve sözlü olarak açıklama yapmasını istemesini sorması üzerine Davutoğlu, soruya net bir şekilde cevap verdi.

SİYASİ AHLAK YASASI ÖNEMLİYDİ

Açıklamayı duyduğunda bir şeye üzüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Birincisi bir Milletvekili, milletin vekilidir. Maaşını milletten alır. Maaşını millet aldığından kimseye kul, köle, hizmetçi değildir. Parayı aldığınız yerden talimatta alırsınız. Parayı aldığınız kişiye hizmet edersiniz. Parayı aldığınız kişinin işlerini takip edersiniz. İşte şimdi anlıyor musunuz neden Başbakanlıktan ayrılma noktasına geldiğimin en önemli konusundan bir tanesi olan siyasi ahlak yasası önemliydi. O siyasi ahlak yasasında milletvekillerin hiçbir ikinci işi yapamayacağı hiçbir yerde görev alamayacağı ve sadece milletvekili olarak hizmet edecekleri kayda bağlanacaktı” dedi.

MİLLETVEKİLİNİN PARA ALMASI SUÇTUR

Bir siyasi milletvekilinin para almasının açık bir suç olduğunun altını çizen Davutoğlu, “Bu hem sadece bir hukuki suç değil, vicdani ahlaki suçudur. Kimden aldığı önemli değil, isterse gerçek bir işadamından, vatandaştan, vakıftan ve dernekten alsın. Milletvekili milletin vekili olarak sadece milletten maaş alır onunda milletvekili maaşıdır. Kaldı ki burada ağır ithamlarda bulunan bir Organize Suç Örgütü Lideri var. Şimdi Sayın Soylu’ya soruluyor bu, “Bilirim ama söylemem” gibi böyle beden dili ile peki kendi Başbakanı hakaret ederken hiç dilin susmuyor. Daha 5 sene önce Başbakanım diye önünde hazır olda durduğun kişi hakaret ederken, iftira atarken dilin durmuyor. Gerçek olan şeye neden susuyorsun. Ve o günden bugüne kadar sustuğu gibi Cumhurbaşkanı da susuyor” diye konuştu.

>>>ODAK HABER MERKEZİ

#gelecekpartisi #ahmetdavutoğlu #süleymansoylu #sedatpeker
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı