Advert

Bakan ilk suyu verdi

105 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek barajı olan Çay Barajı’nda incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Barajımız iki ilçemiz, iki beldemiz ve 12 köyümüze de hayat getirecek. Yaklaşık 600 milyon liraya mal oldu. 2,5 yıl gibi kısa bir sürede de bu barajımızı bitirdik”

Bakan ilk suyu verdi
Bakan ilk suyu verdi Admin
Bu içerik 99 kez okundu.

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilimize gelen 105 metre yüksekliğiyle bölgenin en yüksek barajı olan Çay Barajı’ndan ilk suyu veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önemli açıklamalarda bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Vali Gökmen Çiçek, AK Parti İlimiz Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mayıs ayında tamamlanan Çay Barajı Sulamasında incelemelerde bulunarak, vanayı açıp, tarımsal sulamayı başlattı.

20 BİN DEKAR ALAN SULANACAK 

Çay Sulama ve İçme Suyu' barajında incelemelerde bulunan, bir süreden bu yana su tutması gerçekleşen barajda yetkililerden bilgi alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli, incelemelerin ardından Vali Gökmen Çiçek ve Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı ile basın açıklaması yaptı. Bakan Pakdemirli, “Yaklaşık 20 bin dekarlık alanı Çay Barajı sayesinde sulanacak. Çay Barajımız bitti. Ama ilk defa bu saatler itibarı ile suyumuzu çiftçimize kavuşturuyor olacağız. 20 bin dekar alanın sulanacak, yaklaşık senelik çiftçimize bu işin ek katkısı minimumda 20 milyon lira gibi katkısı olacak. 600 milyon liralık bir baraj yaklaşık hem baraj hem arıtma tesisi hem de isale hatlarına içeren bir baraj. İki ilçemiz iki beldemiz ve 12 köyümüze de hayat getirecek bir barajımız. Yaklaşık 600 milyon liraya mal oldu. 2,5 yıl gibi kısa bir sürede de bu barajımızı bitirdik. Barajın bir yandan dolmasını bekliyoruz. Şu an aşağı yukarı yüzde sevilerde doluluklar devam ediyor. İnşallah daha da fazla dolmasıyla beraber bölgeye hayat katacak bu barajın hem içme suyu faydası sağlayacak yarısı içme suyu faydası yarısı da sulama suyu faydası olmak üzere toplamda da 15 milyon metreküp depoluyor olacak” dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve beraberindekiler daha sonra Çay Belediye Başkanı Hüseyin Atlı’yı Belediye de ziyaret ettiler. >>ODAK HABER MERKEZİ

#ibrahimyurdunuseven #aliözkaya #bekirpakdemirli #mehmettaytak #gökmençiçek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE