Advert

ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ

Afyonkarahisar Belediyesi, ilimizdeçölyak hastası vatandaşlara, glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunacak

ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ
ÇÖLYAK HASTALIĞININ FARKINDAYIZ Admin
Bu içerik 91 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in talimatlarıyla Belediye öncülüğünde, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin katkılarıyla, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan çocuklarımıza bundan böyle rutin olarak gıda paketi desteğinde bulunulacak. Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından proje hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı bir toplantı organize edildi. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AKÜ Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, YÜNTAŞ Genel Müdürü Selim Arıcı ile çölyak hastası aileler çocuklarıyla birlikte katıldı.

GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Afyonkarahisar genelinde çölyak tanısı konulmuş 80 çocuğun bulunduğu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, her konuda olduğu gibi sosyal sorumluluk anlayışımızgereği  hasta olan çocuklara da kucak açmanın önemine dikkat çekti. Çölyak hastası ailelere 'Emrinizdeyiz' mesajı veren Başkan Zeybek gönüllere dokunmaya devam edeceklerini söyledi. Afyonkarahisar Belediyesi olarak Çölyak hastası ailelerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez hocamızla yapmış olduğumuz istişarede şehrimizde 80'e yakın çölyak hastamızın olduğunu öğrendik. Bu konuda Ayşegül hocamız ve YÜNTAŞ Genel Müdürümüz Selim Arıcı ortak bir çalışma yürüttü” dedi.

CİDDİ SIKINTI YAŞIYORLAR

Çölyak hastası vatandaşlara glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketini belirli aralıklarla vereceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Beslenmelerinde ciddi sıkıntılar yaşayan çölyak hastası çocuklarımız ve ailelerine bir nebze de olsun katkıda bulunmak istedik. Bunu sürekli hale getirmek istiyoruz. Her üç ayda bir hazırladığımız paketleri ulaştırmayı kendimize hedef edindik. İnşallah bunu görevde kaldığımız süre boyunca devam ettirmek istiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum; yalnız değilsiniz, yanınızdayız. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKANIMIZ BİZZAT İLGİLENDİ

Projeye verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'e teşekkür eden Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük ise, “Sağolsun Sayın Başkanımız, vatandaşlarımızı ilgilendiren her konuda duyarlı ve hassas olduğu gibi bu konuda da bizzat ilgi ve alaka göstererek, Çölyaklı çocuklarımızın ve ailelerinin yaşamış oldukları sorunlara nasıl bir çözüm üretebiliriz onların hayatlarını nasıl kolaylaştırabiliriz diyerek yardım elini uzatmaya karar verdi” dedi.Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversite Hastanesi yetkilileriyle ve çölyaklı çocukların aileleriyle bir dizi görüşme yaptıklarını söyleyen Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürü Mustafa Demirhöyük, “Glutensiz gıda temininde zorluk yaşadıkları bilgisini Sayın Başkanımıza arz ettiğimizde, bizlere hemen Glutensiz gıdalardan oluşan zengin bir gıda paketi oluşturarak bizzat ailelere ulaştırmamızı istemiştir. Kendisine projeye verdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi. Toplantıda AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez Çölyak Hastalığı hakkında katılımcılara bilgi verdi.>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#çölyakhastalığı #afsü #mehmetzeybek #YÜNTAŞ #nurullahokumuş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehidimiz dualarla anıldı
Şehidimiz dualarla anıldı
Kabul mektubu geldi
Kabul mektubu geldi