Güney’de Cumhur İttifakı zaferi

İlimizSinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde 7 yıl aradan sonra yapılan belediye başkanlığını seçimini resmi olmayan kesin seçim sonuçlarına göre, bin 21 oy ile AK Parti-MHP destekli Cumhur ittifakı adayı Erol Karabacak kazandı. Karabacak’ın ilk mesajı ise birlik ve beraberlik oldu

Güney’de Cumhur İttifakı zaferi
Güney’de Cumhur İttifakı zaferi Admin
Bu içerik 62 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Günlerdir AK Parti’nin adeta kamp kurduğu Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde yerel seçimler yapıldı. 1830 seçmenin bulunduğu beldede 1704 seçmen sandık başına gitti. Seçimde AK Parti ile birlikte toplamda 8 partinin adayı yarıştı.  

KARABACAK BAŞKAN SEÇİLDİ

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre AK Parti-MHP destekli Cumhur ittifakının adayı Erol Karabacak 1021 oy aldı. Karabacak tüm oyların yüzde 63,6’sını alarak seçimi kazandı. Partililer sonuçların ardından seçim koordinasyon merkezi önünde toplandı. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, AK Parti milletvekilleri Veysel Eroğlu, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, Sinanpaşa İlçe Başkanı Nuri Köse ve çok sayıda partili SKM önünde toplandı. AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bilal Uçar, AK Parti Genel Merkez MKYK üyesi Necip Filiz, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen de seçimi takip etti.

BÜTÜN GÜNEY’İN BAŞKANIYIZ

Burada bir konuşma yapan Erol Karabacak, “İnşallah bundan sonra biz bütün Güney’in başkanıyız. Oy veren vermeyen hepsi bizim. İnşallah hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da “Bizleri mahcup etmediniz. Allah sizlerden razı olsun. Bundan böyle bütün Güney’i kucaklayacağız. Bundan sonra kimseyi ötekileştirmeden hizmetlerimizi hep birlikte yapacağız” dedi. AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de “Son konuşmamızda sizler sandıkları patlatacaksınız inşallah. Bizler de 7 Haziran sabahı başkanımı koltuğuna oturtup birlikte hizmete başlayacağız. Başkanım ne söz verdiyse hepsini yerine getireceğiz. AK Parti bugüne kadar ne demişse bütün Türkiye’de yerine getirmiştir” ifadelerine yer verdi.

HERKESİ KUCAKLAYACAĞIZ

AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu da herkesi kucaklayacaklarını, herkesin gönlünü alacaklarını söyledi. Eroğlu, başka partiye oy verenleri de kucaklayacağını kaydederek şöyle dedi; Erol başkanın kapısı her daim açık olacak. Telefonu her daim açık olacak.  AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Hüseyin Sezen ise “Ben Cumhur ittifakı ortağı olan MHP’li kardeşlerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Son konuşmayı ise Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptı. Zeybek, “Rabbim Erol Başkanımıza hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin” dedi. Öte yandan yapılan konuşmaların ardından Milletvekili Eroğlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir görüşme yaparak seçim sonuçları hakkında bilgi verdi. Soylu da tebrik ederek Erol Karabacak’ı kutladı.

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#güneybeldesi #süeymansoylu #veyseleroğlu #ibrahimyurdunuseven #erolkarabacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Herşey Milli sporcular için
Herşey Milli sporcular için
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı ile hatıra fotoğrafı