Advert

Çölyak hastası çocuklara glütensiz gıda desteği

Afyonkarahisar Belediyesi, şehirde çölyak hastası vatandaşlara glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketi desteğinde bulunacak

Çölyak hastası çocuklara glütensiz gıda desteği
Çölyak hastası çocuklara glütensiz gıda desteği Admin
Bu içerik 87 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Afyonkarahisar Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi;

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla Afyonkarahisar Belediyesi’nin öncülüğünde Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi katkılarıyla, glütensiz gıda temininde sıkıntı yaşayan çocuklarımıza bundan böyle rutin olarak gıda paketi desteğinde bulunulacak.

“GÖNÜLLERE DOKUNUYOR”

Afyon genelinde Çölyak tanısı konulmuş 80 çocuğun bulunduğu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, her konuda olduğu gibi sosyal sorumluluk anlayışımız gereği bu çocuklarımıza kucak açmanın önemine dikkat çekti.

Çölyak hastası ailelere ‘Emrinizdeyiz’ mesajı veren Zeybek Başkan, gönüllere dokunmaya devam edeceklerini söyledi.  Muhtarlık ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından proje hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı bir toplantı organize edildi.

“YALNIZ DEĞİLSİNİZ, YANINIZDAYIZ”

Afyonkarahisar Belediyesi olarak Çölyak hastası veya hastalığı olan hemşerilerimizin ve ailelerimizin her zaman yanındayız olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “AFSÜ Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşegül Bükülmez hocamızla yapmış olduğumuz istişaredeşehrimizde 80’e yakın çölyak hastamızın olduğunu öğrendik.  Bu konuda Ayşegül hocamız ve YÜNTAŞ Genel Müdürümüz Selim Arıcı ortak bir çalışma yürüttü” dedi.

Çölyak hastası vatandaşlara glütensiz ürünlerin yer aldığı gıda paketini belirli aralıklarla vereceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Beslenmelerinde ciddi sıkıntılar yaşayan çölyak hastası çocuklarımız ve ailelerine bir nebze de olsun katkıda bulunmak istedik. Bunu sürekli hale getirmek istiyoruz. Her üç ayda bir hazırladığımız paketleri ulaştırmayı kendimize hedef edindik. İnşallah bunu görevde kaldığımız süre boyunca devam ettirmek istiyoruz. Bir kez daha vurgulamak istiyorum; yalnız değilsiniz, yanınızdayız. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.  >>ODAK HABER MERKEZİ

 

#çölyakhastalığı #mehmetzeybek #afyonbelediyesi #afsü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehidimiz dualarla anıldı
Şehidimiz dualarla anıldı
Kabul mektubu geldi
Kabul mektubu geldi