Advert

Afyon sağlık turizmin merkezi oldu

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) bünyesinde hayırsever Halaç ailesinin desteğiyle yapılan Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım Rehabilitasyon Merkezi ve Konuk Evi’nin açılışı düzenlenen törenle yapıldı

Afyon sağlık turizmin merkezi oldu
Afyon sağlık turizmin merkezi oldu Admin
Bu içerik 91 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye’nin değişik illerine sayısız hayır hizmetleri yapan Afyonkarahisar’ın hayırsever iş insanı Halaç Ailesi tarafından yaptırılan Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Konuk Evi’nin açılışı Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Vali Gökmen Çiçek,  Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ilimiz protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

GÜÇLÜ BİR HALE GELDİK

Programın açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar Sağlık bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Konuk Evi hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Rektör Okumuş, “Ülkemizin sağlık alanında elde ettiği başarının yanında insanlığa öncelik veren bu tür merkezlerin olması devletimizin sağlık alanında güçlü bir hale geldiğini gösteriyor” dedi.

ÇOCUK ACİL SERVİSİ YAPILIYOR

“Asıl gıpta edilmesi hastalarımızın hizmetine sunulmasında büyük fedakarlık gösteren ve katkı sağlayan kadirşinas Anadolu insanıdır” diyen Rektör Okumuş, “Bugün burada açılışını yaptığımız Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Konuk Evi’nin açılışına Halaç Ailesi vesile oldu. Hemen arkamızda yükselen Çocuk Acil Servisi Poliklinikler yine ilimizin iş insanlarından Yavuz Kocaşaban tarafından yapılmaktadır” diye konuştu.

DAHA GÜZELE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak bir taraftan salgınla mücadele verirken diğer taraftan da yeni projeler geliştirerek önlerine yeni hedefler koyarak devletin ve milletin desteğini alarak daha ileriye daha güzele ulaşmak için durmadan çalıştıklarını ifade etti.

BİZE MUTLULUK VERİYOR

AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş’un konuşmasının ardından Halaç Ailesi adına konuşma yapan Hayırsever İş insanı Fazıl Halaç ise, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu başta olmak üzere Afyonkarahisar protokolünün kendilerine böyle bir konu ile geldiklerinde oğlu Özcan Halaç hiç düşünmeden kabul ettiğini söyledi. Güzel bir eseri Afyonkarahisar’a ve ilçelerine kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını belirten Halaç, “Babamın ve annemin isminin taşıması Halaç Ailesine mutluluk veriyor” dedi.

BÜYÜK MUTLULUK YAŞIYORUZ

40 yılı aşkın süre Emirdağ İlçesinde ticaretle uğraştığını belirten Hayırsever İş insanı Fazıl Halaç, “Şimdi ise 15 yıldır işimiz gereği İstanbul’da yaşıyoruz. Ama Emirdağ ve Afyonkarahisar’ı unutmuş değilim. Hani bülbülü altın kafese koymuşlar ille vatan demiş. Bizimkisi de ona benzer bir şey. Gönlümüz  Afyonkarahisar ve Emirdağ. Burada yatacak hastalar inşallah şifa bulacaklar. Rehabilitasyon ve Palyatif hastalarımıza biraz yardımcı olabildiysek Halaç Ailesi olarak onun mutluluğunu yaşıyoruz. Tesisimizin  Afyonkarahisar’a ve ilçelerimize tüm hastalarımıza şifa bulmasını ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

HALAÇ AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Alaca ise, Halaç ailesine teşekkür ederek hizmetlerinin devam edeceğini belirtti. Alaca, Halaç ailesinin şimdiye kadar Erzincan’da, Konya’da, Emirdağ’da ve İstanbul’da sağlık tesisleri, sosyal hizmet tesislerini inşa ederek devlete ve kurumlara teslim ettiklerini ifade ederek, “Bu hizmet kervanını çeken Özcan Halaç’a çok teşekkür ediyorum ve Afyonkarahisar halkına müjde vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

AFYONKARAHİSAR HALKINA MÜJDEYİ VERDİ

Halaç Ailesi tarafından Afyonkarahisar Devlet Hastanesinin yanına ilave bir hastanenin yapılacağının müjdesini veren Alaca, “Projesinin protokolü yapıldı, plan ve projesi tamamlandı ihaleye çıkıldı, en geç önümüzdeki ay temeli atılacak” dedi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç,  “Son 20 yılda özellikle sağlık dönüşüm programlarıyla birçok konuyu ve birçok başarıyı milletlimizin ve vatandaşımızın hizmetine sunduk” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ise özellikle pandemi döneminde büyük fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarına teşekkür ederek konuşmasın başladı. Eroğlu, “Afyonkarahisar’da sadece devlet hastanesi vardı. Bu hastane hastalar tedavi olamazdı ve Ankara ile İstanbul’a giderdi. Ama şimdi Ankara ve İstanbul’dan Afyonkarahisar’a hastalar geliyor. Afyonkarahisar artık sağlık turizminde tedavi merkezi oldu. Bu bakımdan Sağlık Bakanımıza ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.

SAĞLIK PERSONELİ SAYISI ARTTI

Afyonkarahisar’a çok muhteşem bir Devlet Hastanesi ile yanına Çocuk ve Doğum Hastanesi yapıldığını söyleyen Eroğlu, “Üniversitemizin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi muhteşem. Buradan Üniversitemizin Rektörü Nurullah Okumuş’u tebrik ediyorum ama bunun yanına idari bina yapmak gerekiyor. Çünkü Afyonkarahisar Fizik Tedavide muhteşem olacak. Tabiî ki Afyonkarahisar’ın tüm ilçelerine hastane kurduk, sağlık personeli ve ambulans sayısı çok arttı.”

MUHTEŞEM BİR HASTANE OLDU

“Afyonkarahisar’da bir eksik vardı” diyen Milletvekili Eroğlu, “Eski Rektörümüz Mustafa Solak Onkoloji Hematoloji Hastanesinden bahsetti. Bunu hemen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sunduğumuzda “Bunu yapalım ve en güzeli olsun” dedi. Şuanda Onkoloji Hematoloji Hastanesi Türkiye’nin en muhteşem kanser hastalıkları hastanesi oldu” dedi

SÖZ VERDİK VE TÜRKİYE’NİN EN MUHTEŞEMİ OLDU

Afyonkarahisar’a 2. Üniversitenin kurulduğunu hatırlatan Eroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bu konuda da özellikle Afyonkarahisar’a 2. Bir üniversite kurulması planlanmıyordu. Cumhurbaşkanımızı aradığımda “Cumhurbaşkanım Afyonkarahisar’a 2. Üniversitenin sözünü verdik, üniversiteyi istiyoruz” değince Cumhurbaşkanımız, “2. Üniversiteyi Afyonkarahisar kaldırmaz” dedi. Ama söz verdik “Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Türkiye’nin en muhteşem Sağlık Bilimleri Üniversitesi olacak” diye.”

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER

Konuşmaların ardından Milletvekili Eroğlu, Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Konuk Evi’nin hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunarak kurdeleyi, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş,  AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ile birlikte kesti.

DURUMU İYİ OLMAYAN HASTALARDAN PARA ALINMAYACAK

Daha sonra Ömer Zilif Halaç Hasta Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Konuk Evi gezen ilimiz protokolüne AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş bilgiler verdi.  Okumuş, özellikle Konuk Evinin 5 Yıldızlı Otel konforunda olduğunu ifade etti. Konuk evine gelen hasta yakınlarından cüzi bir miktar para alınacağını söyleyen Okumuş, “Durumu iyi olmayan hasta yakınlarımızdan kesinlikle para alınmayacak. Kurduğumuz vakıftan karşılanacak” dedi. >>GÖKHAN KOCAASLAN

 

 

 

 

 

 

 

 

#afsü #hüsnüserteser #nurullahokumuş #veyseleroğlu #gökmençiçek #ömerzilifhalaç
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE