Advert

DP’ye katılımlar sürüyor

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara İl Başkanlığı’nda düzenlenen partiye katılanlara rozet takma programına katılarak bir konuşma yaptı

DP’ye katılımlar sürüyor
DP’ye katılımlar sürüyor Admin
Bu içerik 117 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Tüm yurtta olduğu gibi başkentte de Demokrat Parti’ye üye kayıtları hızla devam ederken Ankara İl Başkanı Selami Genel’in İl Başkanlığında düzenlediği programa Genel Başkan Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci, Ahmet Uyanık ve Murat Aydoğdu, Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül ile Düzce İl Başkanı Mithat Ceylan da katıldı.

Siyaset insan ile yapılır

Açış konuşmasını yapan Demokrat Parti Ankara İl Başkanı Selami Genel, “Siyaset insan ile yapılır. Biz bunun ışığında her zaman için insanı hizmetin merkezinde tutan bir parti olduk. Geçmişte bizlerle siyaset yapmış, yolu bir şekilde bizlerle kesişmiş veya Genel Başkanımızı ve Demokratları takip ederek gönül vermiş, diğer partilerde siyaset yapan değerli arkadaşlarımızı partimize davet ettik. Onlar da geldiler, aramıza katıldılar. İyi Parti’den, MHP’den, AKP’den, Ülkü Ocakları’ndan 100’e yakın arkadaşımızı partimize kaydettik. Bugün burada bu katılımcıları temsilen birkaç isime Sayın Genel Başkanımız rozetlerini takacak ve hitapta bulunacaktır. Huzurlarınızda Demokrat Parti ailesine katılan hepsine hayırlı olsun dileklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

ÜLKENİN GÜNDEMİ GERİLİM

Programda bir konuşma yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, şunları ifade etti, “Düzenlenen bu program vesilesiyle sizlerle beraber olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ülkenin gerilim hattında seyreden bir gündemi var. Derinden işleyen problemleri var ülkenin. Ortalığa saçılmış, meşruiyetin ve resmiyetin dışına taşmış pek çok olaylar var. Bütün bunlar elbette önümüzdeki süreçte Türk siyasetinde önemli bir hüküm doğuracaktır. Nefes almaya ihtiyaç duyduğumuz böyle bir dönemde ülkenin bize miras bırakılmış maddi ve manevi değerlerini yarınlara taşımak gibi bir görevimiz var. Bu sorumluluğa talip olmuş, geçmişten bugüne hizmet çizgisi içerisinde, kıt kanaat imkanlarla büyük sıçrama hamlelerinde imzası olan bir geçmişe sahibiz” dedi.

DEĞERLER SUİİSTİMAL OLDU

Uysal, “Son 20 yılda ülkenin yaşadığı altüst oluşların siyasete yansıması var. Bu süreç içerisinde AKP’nin insanlarımızın dini hasletlerinden başlayarak pek çok değerini suiistimal ettiler. Bugüne kadar operasyonlar dönemi diyebileceğimiz bir 2007 yılını hep beraber yaşadık, bu operasyonlarla iktidarını sürdürdüler hep. Bugün ortalığa saçılanlardan görüyoruz ki; bu operasyonların derinliği kimi zaman FETÖ dediğimiz örgütle beraber kimi zaman bugün suçlarını itiraf eden meşruiyetin dışında birtakım kişi ve organizasyonlarla beraber en küçük mahalde en üst seviyeye varıncaya kadar siyasi rekabette kendilerine payanda yaptıklarını, bir dönüşümü karşılıklı yaptıklarını itiraf ediyorlar.

POTANSİYELİN İDRAKİNDEYİZ

“Ülkenin yeniden kurucu bir akılla, yeniden bir kurucu programla, kurucu kadroyla buluşmak mecburiyeti var” diyen Uysal, “Biz insanımızı tanıyoruz, ülkenin potansiyelini biliyoruz. Bulunduğu coğrafyada özellikle de yeni güç merkezlerinin ortaya çıktığı yeni dünya düzeninde Türkiye, kendi kudret kapasitesini azami düzeye çıkardığında tüm milli güç unsurlarını sadece 84 milyona değil ama ardımızda bıraktığımız hicranlı topraklardan başlayarak Kafkaslar’a, Ortadoğu’ya Balkanlar’a bu bölgede sükunun, refahın adresi olacak, kendi sınırlarının ötesinde de istikrar ve güven sağlayıcı bir güç haline gelebilecek elinde büyük bir potansiyeli taşıdığının hepimiz idrakindeyiz” dedi.

ARTIK BİR DÖNEM KAPANIYOR

DP Lideri Uysal, “Bir dönemin kapandığı yeni bir dönemin açılma sancılarını yaşadığımız böyle bir noktada yeniden o büyük sağı, Demokrat Parti çatısı altında ötekisi olmayan bir siyasi anlayışın sahibi olarak bu milletin ortak değerlerini kendisine direk yapmış, milli, manevi cumhuriyetimizin değerlerini ortak payda yapmış anlayışla, bendensin-değilsin anlayışlarını bugün ülkeye dayatanlara karşı bir mücadeleyi hep beraber vermek durumundayız” dedi. Konuşmaların ardından partiye katılım yapan yaklaşık 100 kişi partiye üye kaydedildi ve rozetlerini Genel Başkan Gültekin Uysal taktı. Uysal programın sonrasında programa katılan partililerle ve vatandaşlarla sohbet ederek vatandaşın sıkıntılarını dinledi. İl ve ilçe teşkilatlarının çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

 

#gültekinuysal #fetö #demokratparti #selamigenel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni bina yapılacak
Yeni bina yapılacak
AŞI SIRASI SENDE
AŞI SIRASI SENDE