Afyon Gazeteciler Cemiyeti hayırlı olsun

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin olağan genel kurul toplantısında mevcut yönetim yeniden güven tazeledi. Derneğin ismi Afyon Gazeteciler Cemiyeti olarak değiştirildi

Afyon Gazeteciler Cemiyeti hayırlı olsun
Afyon Gazeteciler Cemiyeti hayırlı olsun Admin
Bu içerik 63 kez okundu.

Eski adıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği, yeni adıyla Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti'nin olağan seçimli genel kurul toplantısı 24 Haziran 2021 tarihinde dernek binasında gerçekleştirildi. Genel kurul divan kurulu Hacı Hakkı Özsoy’un Başkanlığında; Ahmet Tunca ve Arif Yağcı’dan oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Dernek Başkanı Sezer Küçükkurttarafından yönetim, faaliyet ve denetim kurulu raporları ayrı ayrı okundu. Kurul raporları tek tek oybirliği ile ibra edildi.

YÖNETİM GÖREVE DEVAM

Yapılan oylama sonucunda Dernek yönetimi Hacı Hakkı Özsoy’un Onursal Başkanlığı’nda şu isimlerden oluştu: Hüsnü Serteser, Bekir Yeşilay, Mahmut Emin Birliktir, Mehmet Emin Güzbey, İsmail Akar, Ömer Elçi, Canser Kuzu, Faruk Kılınç, Mahmut Önder Artuk, Hakan Dilek ve Sezer Küçükkurt. Yönetim kurulu önümüzdeki günlerde kendi arasında görev bölümü yapacağı bildirildi.Denetim Kurulu Üyeliklerinde; Mehmet Abdioğlu, Muammer Türker, Muhittin Yeşilay seçilirken Cemiyet’in Disiplin Kurulu Üyeliklerinde Prof. Dr. İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Arif Yağcı ve Ahmet Tunca getirildiler.Ege Gazeteciler Federasyonu Delegasyonuna; Mehmet Abdioğlu, Mehmet Emin Güzbey, İsmail Akar, Sezer Küçükkurt seçildi.

DERNEK İSMİ DEĞİŞTİRİLDİ

Gündem maddeleri arasında yer alan Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği isminin Afyon Gazeteciler Cemiyeti Derneği olarak değiştirilmesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Konu hakkında bilgi veren Dernek Başkanı Sezer Küçükkurt, mevcut derneğin Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti ile Afyonkarahisar Basın Yayın Derneklerinin kapatılarak tek çatı altında buluşması ile kurulduğunu hatırlattı.Küçükkurt; “Amacımız basında birliği sağlamak aradaki kavgaları, kırgınlıkları sona erdirmekti. Bizim kanaatimize göre bu konuda da önemli kazanımlar sağladık. Değerli büyüklerimiz Hakkı Özsoy başta olmak üzere sektörümüzün öncüleri olan isimlerin katkılarıyla Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği basın camiasına büyük hizmetler sağladı. Aradan geçer süre zarfında birlik ve beraberlik adına önemli kazanımlar sağladığımıza inanıyoruz” dedi.

CEMİYET İSMİ BENİMSENDİ

“Derneğimizin değerli yöneticilerinden İsmail Akar’ın fikir babalığında yeniden “cemiyet” ismine geri dönme kararı alarak sizlere teklif etmeyi uygun bulduk” diyen Küçükkurt, “Cemiyet isminin benimsenmesini önermemizdeki amaç Afyon basın camiasının geçmişini benimseyerek kurumsal yapımızı güçlendirmek, camiamıza geçmişte emeği geçenlerin hatırasını yaşatmak, Ülke genelinde meslekle ilgili bir marka olmuş CEMİYET tabirini Afyonkarahisar’a yeniden kazandırmak, bizden sonrası için de mesleki geleneklerin sürmesine katkı sağlamak amacıyla bu kararı aldık. Geçmişteki Cemiyet de dernekler de bizim demek için bunu yapıyoruz. Uygun görülmesi halinde Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti ismiyle derneğimiz devam edecektir” diye konuştu.Cemiyet Başkanı Küçükkurt’un konuşmasının ardından Derneğin isim değişikliği oybirliğiyle kabul edildi.

>>ODAK HABER MERKEZİ

#sezerküçükkurt #gazetecilercemiyeti #basınyayınderneği #mehmeteminguzbey #ismailakar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dilencilere Göz Açtırmadılar
Dilencilere Göz Açtırmadılar
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI
TERCİH MARATONU HEYECANLANDIRDI