Advert
Advert

İnşallah tek çatı altına geleceğiz

Genel kurulun dilek ve temenniler bölümünde söz alan Mehmet Emin Güzbey ile Mehmet Abdioğulları katılımcılara yan yana birlikte hitap etti

İnşallah tek çatı altına geleceğiz
İnşallah tek çatı altına geleceğiz Admin
Bu içerik 77 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

M. Emin Güzbey konuşmasında belki de Türkiye’de ilk kez geçmişte birbirine rakip olan, birbirini eleştirip öne çıkmaya gayret eden bir Cemiyet ve Dernek Başkanlarının aynı anda söz aldıklarını söyledi. Güzbey, “Bu noktaya başta Hacı Hakkı Özsoy sayesinde gelinmiştir. Yaklaşık olarak 3 yıl oldu. Bu süreçte içimizde en ufak bir sıkıntı olmadı. Günümüzde Afyonkarahisar’daki 7 gazete, televizyon ve tüm radyolar, önemli internet siteleri ve diğer arkadaşlarımızda inşallah bu çatı altına gelecekler” dedi.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Güzbey, “Federasyon, konfederasyon konusunda da kararımızı verdik. Bizim Afyonkarahisar’daki birlikteliğimizin Türkiye’ye özellikle de basın camiasına örnek olmasını temenni ediyorum. Şu anda yanımızda olmayan diğer arkadaşlarımızın da aramıza gelmelerini arzu ediyorum. Birlik, beraberliğin sürmesini diliyorum. Değerli Başkanım Sezer Küçükkurt’a da çok teşekkür ediyorum. İnşallah kendisi çok uzun yıllar yeni ismiyle bu cemiyete Başkanlık yapacaktır. Bizde ona elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.” diye konuştu.

ŞEHİRDEKİ HUZURA KATKI SAĞLADIK

Mehmet Abdioğulları, Güzbey’in ardından yaptığı konuşmada, bugüne kadar kendilerinin samimiyetini anlamak istemeyenlerin olabileceğini söyledi. M. Emin Güzbey’in çok doğru tespitlerde bulunduğunu belirten Abdioğulları, “Bizim bu kucaklaşmamız ülke genelinde birçok şehri harekete geçirdi. Birçok şehirdeki bu ayrımcılıklar ‘Afyon Modeli’ uygulanarak düzeltilebilir diye bizi arayıp soranlar oldu. Bizim bu samimi davranışlarımız Afyonkarahisar’la alakalı birçok projenin bürokraside ve siyasette önünü açmış oldu” dedi.

MESLEKTAŞLARIMIZ KUCAKLAŞABİLİRLER

“Gerçekten şu anda şehirde bir huzur havası söz konusudur” diyen Abdioğulları, “Biz Sayın Güzbey’le konuşmalarımızda hep şuna önem vermeye başladık. Mesleğimizde kanser kadar tehlikeli bir hastalık var. Buna dikkat çekmek istiyoruz. Birbirimizi tenkit ederken lüften eleştirinin ama dozunu fazla kaçırmayalım. Kırgınlıklarımızı kucaklaşabilecek kalitede bırakalım. Tenkit elbette olacak ama hakaret olmasın. Birbirimizin yüzüne bakabilecek kadar bir hatırımız olsun. Eğer biz M. Emin Güzbey kardeşimle kucaklaşabiliyorsak bu salonda olan ve olmayan tüm meslektaşlarımız kucaklaşabilirler.”

>>ODAK HABER MERKEZİ

 

#mehmetabdioğlu #mehemtemingüzbey #sezerküçükkurt #basın
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erenler Temizleniyor
Erenler Temizleniyor
Bitcoin Dudak Uçuklattı
Bitcoin Dudak Uçuklattı